Polska gra w Bydgoszczy z Finlandią. Próba przed UEFA Euro 2017

Piłkarska reprezentacja do lat 21 próbuje swoich sił na stadionie bydgoskiego Zawiszy. Przeciwnikiem będą Finowie. To próba zespołu i stadionu przed młodzieżowym Euro w roku 2017.

- Przygotowujemy się do organizacji przyszłorocznych mistrzostw Europy do lat 21 - mówi wiceprezes PZPN, Eugeniusz Nowak. Bydgoszcz będzie jednym z sześciu miast, w których ta impreza się odbędzie.

W środę przedstawiciel UEFA i PZPN sprawdzali stadion Zawiszy. - Wszystko wypadło bardzo dobrze - zapewnia wiceprezes CWZS Zawisza, Dariusz Bednarek. Ratusz zamontuje za 580 tys. zł nowy telebim, który zastąpi wysłużoną tablicę świetną. Będzie gotowy latem tego roku - na lekkoatletyczne mistrzostwa Polski.

Za rok w Bydgoszczy odbędą się trzy mecze mistrzostw Europy. - Jeszcze oczywiście nie wiadomo, jakie zespoły się u nas pojawią. Przypominam jednak, że prawo gry w tym turnieju mają piłkarze, którzy za rok będą mieć po 23 lata. Wśród nich znajdą się na pewno znane już nazwiska - dodaje Nowak.

Tak samo będzie w polskiej reprezentacji, która jaka gospodarz, ma zapewnione prawo do gry w Euro do lat 21. Trzech zawodników młodzieżówki już występuje w pierwszej drużynie Adama Nawałki. Dlatego w Bydgoszczy, w przyszłą środę, w spotkaniu z Finami kibice nie zobaczą Arkadiusza Milika, Bartosza Kapustki i Karola Linetty'ego.

Biało-czerwoni w niedzielę przyjeżdżają do Bydgoszczy. Będą stacjonować w hotelu Zawisza i na obiektach przy ul. Gdańskiej odbędą treningi. Tego samego dnia do Gdańska przylatują Finowie. Stamtąd dojadą do naszego miasta. Zamieszkają w hotelu City.

We wtorek oba zespoły mają oficjalne treningi, a następnego dnia o godz. 18. zagrają mecz. Polacy zostają jeszcze w Kujawsko-Pomorskiem. W sobotę, 26 marca zmierzą się we Włocławku z Białorusią.

Bilety na pojedynek Polska - Finlandia w Bydgoszczy kosztują 10 i 5 zł. Można je już kupować w internecie na kupbilet.pl. W poniedziałek i wtorek (godz. 15. - 18.) otwarte będą kasy przed stadionem (w środę już od godz. 12.). PZPN przygotował także 2,5 tys. bezpłatnych wejściówek na spotkanie dla uczniów z opiekunem. Listy zawierające imię, nazwisko i PESEL z potwierdzeniem dyrektora szkoły należy przesłać na adres kujawpomorski@zpn.pl do 21 marca.

Skład kadry do laty 21 na mecze z Finlandią i Białorusią

Bramkarze: Damian Podleśny(Chojniczanka Chojnice), Jakub Wrąbel(Śląsk Wrocław). Obrońcy: Paweł Bochniewicz(Granada CF, Hiszpania), Paweł Dawidowicz(SL e Benfica, Portugalia), Jarosław Jach(Zagłębie Lubin), Paweł Jaroszyński(Cracovia), Tomasz Kędziora(Lech Poznań), Igor Łasicki(AC Rimini 1912, Włochy), Hubert Matynia(Pogoń Szczecin), Sebastian Rudol(Pogoń Szczecin). Pomocnicy: Przemysław Frankowski(Jagiellonia Białystok), Jarosław Kubicki(Zagłębie Lubin), Patryk Lipski(Ruch Chorzów), Kamil Mazek(Ruch Chorzów), Sebastian Mrowca(SV Wehen Wiesbaden, Niemcy), Radosław Murawski(Piast Gliwice), Arkadiusz Reca(Wisła Płock), Alan Uryga(Wisła Kraków). Napastnicy: Adam Buksa(Lechia Gdańsk), Krzysztof Piątek(Zagłębie Lubin), Mariusz Stępiński(Ruch Chorzów), Oskar Zawada(FC Twente Enschede)