Energa zdecydowanie pokonała Pomarańczarnię Poznań

Wyrównana rywalizacja do przerwy, a potem całkowita dominacja Katarzynek - to obraz przebiegu meczu Energa Toruń kontra JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań.

Trener Elmedin Omanić już na samym początku zaskoczył kibiców, wystawiając w pierwszej piątce juniorkę Katarzynek - Kaję Darnikowską . Zawodniczka pokazała się z dobrej strony. Walczyła o każdą piłkę, zdobyła 4 pkt. i zanotowała 3 zb. Jednak to ekipa z Poznania jako pierwsza zdobyła punkty w meczu. Najpierw do kosza celnie trafiła Barbara Skowronek , a chwilę później skutecznie akcję wykończyła Magdalena Idziorek i na tablicy wyników było 0-4. Torunianki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie w połowie pierwszej kwarty, kiedy to - najlepsza tego dnia na parkiecie - Victoria Macaulay zdobyła punkty po szybkim ataku. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 22-16 dla Torunia. Rywalki jednak nie odpuszczały. Druga odsłona spotkania to lekka przewaga ekipy prowadzonej przez Macieja Brodzińskiego . Z bardzo dobrej strony pokazała się przede wszystkim Zuzanna Puc . Głównie dzięki jej akcjom na przerwę zawodniczki schodziły przy stanie 38-37. Po przerwie Energa była już zupełnie inną drużyną. Skuteczna gra w ataku, ale także szczelna obrona - tak w największym skrócie można podsumować grę Katarzynek w dwóch ostatnich kwartach tego pojedynku. Ponownie na parkiecie brylowała Macaulay, która mecz zakończyła z 27 punktami na koncie. W ostatniej odsłonie ponownie na parkiecie pojawiły się juniorki - Darnikowska i Roksana Płonka , które zebrały cenne ligowe doświadczenie. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Energi. Torunianki pokonały MUKS 79-56. Kolejny mecz Katarzynek już w najbliższą sobotę - tego dnia Energa ponownie przed własną publicznością zmierzy się z PSSSE AZS-em PWSZ Gorzów Wielkopolski. Uwaga kibice, ten pojedynek wyjątkowo odbędzie się w Spożywczaku (hala przy ul. Grunwaldzkiej).

Energa Toruń - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 79-56 (22-16, 16-21, 23-11, 18-8)

Energa Toruń: V. Macaulay 27, E. Tłumak 15, M. Ajavon 9, R. Taylor 7, W. Idczak i J. Walich po 5, K. Darnikowska 4, M. Skorek 3, P. Misiek 2, Ch. Szczechowiak i R. Płonka po 1, S. Kudraszowa.

JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań: Z. Puc 13, Ż. Durak 12, M. Idziorek 8, B. Skowronek 7, A. Dziwińska, S. Siemienas i. A. Szloser po 4, J. Drop 3, K. Olszewska 1, P. Klatt, M. Nowicka.

Więcej o: