Puchar Polski. "Zagłębie Sosnowiec bardzo dobrze gra z kontry. Trzeba uważać"

- Zagłębie Sosnowiec potrafi grać z wyżej notowanymi rywalami, bo opiera się w starciach z nimi na grze z kontrataku - mówi analityk Lecha Poznań Marcin Wróbel. We wtorek o godz. 18.30 poznaniacy zagrają z Zagłębiem Sosnowiec w Pucharze Polski

Marcin Wróbel wraz z trenerem Janem Urbanem oglądali mecz Zagłębia Sosnowiec w pierwszej lidze, w którym sosnowiczanie zremisowali z Arką Gdynia 2:2. Wnioski po tym spotkaniu są takie, że choć Kolejorz jest faworytem wtorkowego starcia w półfinale Pucharu Polski, to jednak musi na Zagłębie bardzo uważać.

- Zagłębie swoją grę opiera na grze z kontrataku. W ten sposób grają szczególnie z wyżej notowanymi rywalami i widać, że ten styl przynosi im rezultaty. Tego się trzymają i w tym są bardzo groźni. W kilku meczach, które widziałem w ten sposób strzelają bramki. Wychodzą z kontratakami i musimy na to uważać - mówi Marcin Wróbel na stronie internetowej Lecha Poznań. Zwraca też uwagę na to, że w defensywie obrońców Zagłębia wspomaga także dwóch, a niekiedy nawet trzech defensywnych pomocników. To wskazuje na to, że strzelenie im gola nie będzie łatwe.

Początek meczu Lecha Poznań z Zagłębiem Sosnowiec - we wtorek o godz. 18.30.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj

Więcej o: