Siatkarze Norwida ponownie zagrają o medale mistrzostw Polski

Exact Systems Norwid Częstochowa okazał się najlepszy w rozegranym w weekend w hali ZS Norwida półfinałowym turnieju mistrzostw Polski w siatkówce. Drużyna Radosława Panasa awansowała do finału, który odbędzie się w Leżajsku.

Siatkarze Norwida wygrali wszystkie mecze. Na początek pokonali 3:0 Skrę Bełchatów, potem w najtrudniejszym spotkaniu 3:2 Metro Warszawa, a na zakończenie bez starty seta GKAS Krosno Odrzańskie Gubin. O pewnym zwycięstwie w całym turnieju przesądził sukces w spotkaniu z Metrem, w którym prowadzona przez Radosława Panasa drużyna przegrywała 1:2 w setach, ale potrafiła doprowadzić do tie-breaka i wygrać.

O medale walczyć będzie osiem zespołów, które okazały się najlepsze w czterech turniejach. Z Warszawy awansowały: AKS V LO Rzeszów i UMKS MOS Wola Warszawa, z Jastrzębia: Jastrzębski Węgiel i BKS Chemik Bydgoszcz, z Gdańska: Trefl Gdańsk SA i MKS MDK Warszawa a z Częstochowy obok Norwida także EKS Skra Bełchatów

Wyniki półfinału w Częstochowie:

Exact Systems Norwid Częstochowa - Skra Bełchatów 3:0 (25:21, 26:24, 25:19)

Exact Systems Norwid Częstochowa - Metro Warszawa 3:2 (25:23, 20:25, 23:25, 25:23, 15:13)

Exact Systems Norwid - GKAS Krosno Odrzańskie Gubin 3:0 (25:12, 25:18, 25:20)