Orlen Wisła z najlepszą obroną. W ćwierćfinale zagra z Górnikiem

522 - tyle bramek w 22 meczach rundy zasadniczej PGNiG Superligi dali sobie w sumie rzucić piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock. To najmniej ze wszystkich drużyn rywalizujących w Superlidze.

W niedzielę nafciarze w ostatnim meczu pierwszej części sezonu pokonali kieleckie Vive 31:27 (16:16). Mimo zwycięstwa nad odwiecznym rywalem zostali na drugim miejscu w tabeli. Stało się tak dlatego, że w pierwszym meczu w Kielcach płocczanie przegrali różnicą dziesięciu trafień (22:32), a na jesieni stracili też punkt w meczu wyjazdowym z Górnikiem Zabrze (34:34).

Płoccy piłkarze ręczni odnieśli 20 zwycięstw, w których rzucili 733 bramki. Więcej zdołali zdobyć tylko zawodnicy Vive - 765. Najlepszym strzelcem Orlen Wisły jest prawoskrzydłowy Michał Daszek, który w 22 meczach ligowych rzucił 104 bramki. Ten wynik daje mu szóste miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców PGNiG Superligi. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajmuje eksnafciarz Witalij Titow (obecnie KP Legionowo) - 134, drugi jest Bartłomiej Tomczak (Górnik Zabrze) - 123, trzeci Łukasz Janyst (Stal Mielec) - 118, Przemysław Krajewski (Azoty Puławy) - 117, a piąty Nikola Prce (Azoty Puławy) - 107.

Nafciarze w ćwierćfinale play-off mistrzostw Polski (gra się do dwóch zwycięstw) zagrają z Górnikiem Zabrze, który zajął siódme miejsce. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę (19 marca) o godz. 18 w Zabrzu.

Więcej o: