Józef Wojciechowski przyznaje, że interesuje się Wisłą Kraków

W rozmowie z ?Forbes Life? Józef Wojciechowski przyznaje, że rozważa kupno krakowskiego klubu.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl Biznesmen unika jednak jednoznacznej deklaracji. Tłumaczy, że rozmawiał "z kimś z otoczenia Bogusława Cupiała". Dowiedział się, że "istnieje temat sprzedaży Wisły Kraków". - Myślę o tym, ale na obecnym etapie jestem daleki od powiedzenia zarówno "tak", jak i "nie". Prawda jest taka, że jeszcze nie podjąłem konkretnych rozmów z panem Cupiałem - tłumaczy były właściciel Polonii Warszawa .

Wojciechowski zaprzecza, że interesuje go też kupno innych klubów. - W tym momencie interesuje mnie jedynie Wisła Kraków. Ma to również związek z biznesem, ponieważ chcemy w tym roku zaistnieć na krakowskim rynku. Wisła mogłaby nam pomóc pod względem marketingowym - twierdzi.

Tymczasem Piotr Dunin-Suligostowski, prezes Wisły, jeszcze niedawno zarzekał się, że nie ma takiego tematu. - Nie ma rozmów z panem Wojciechowskim dotyczących przejęcia Wisły - mówił, a klub niedługo potem wydał oświadczenie w tej sprawie: "W związku z pojawiającymi się informacjami na temat rozmów prowadzonych z Panem J.Wojciechowskim dotyczących przyszłości Klubu Sportowego Wisła Kraków informujemy, że zdarzenia takie nie miały miejsca".

Wojciechowski to przewodniczący rady nadzorczej J.W. Construction zajmującej się działalnością deweloperską. To spółka holdingowa, kontrolująca kilkanaście spółek głównie z branży deweloperskiej. Wojciechowski ma w niej prawie 63 proc. udziałów. Na liście najbogatszych Forbesa zajmuje 26. miejsce. Jego majątek jest wyceniany na 980 mln zł. Właściciel Wisły jest 51. - 575 mln zł.

W latach 2006-2012 był właścicielem Polonii Warszawa.

Zobacz wideo
Więcej o: