Sparingi, turniej dla Warda i liga. Wkrótce żużlowe emocje

Koniec żużlowej zimy: w weekend zespół KS Get Well Toruń na dobre trenował już na Motoarenie, zaś w sobotę czeka go pierwszy sparing. Będzie połączony z prezentacją drużyny. A to dopiero przedsmak emocji, które czekają miasto za kilka tygodni.

Zespół KS Get Well skorzystał ze świetnego stanu Motoareny i - przed ligową konkurencją - zaliczył pierwsze treningi na własnym torze. Tysiące kibiców, którzy żyją już nowym sezonem PGE Ekstraligi czekają już na sparingi.

Pierwszy mecz kontrolny torunianie mają rozegrać już w sobotę. Tego dnia na Motoarenie zmierzą się z GKM Grudziądz, zaś spotkanie będzie połączone z prezentacją drużyny. Ta zimą przeszła spore zmiany. Martin Vaculik oraz Greg Hancock mają tworzyć parę liderów na miarę finału PGE Ekstraligi. Młody Norbert Krakowiak powinien powalczyć z toruńskimi juniorami o pozycję drugiego - obok Pawła Przedpełskiego -młodzieżowca. Ciekawy jest też status Grzegorza Walaska, który związał się z KST tzw. umową warszawską i będzie walczył o to, by przekonać trenerów, iż może drużynie dać więcej niż inni Polacy w drużynie - Adrian Miedziński i Kacper Gomólski.

Po sobotnim meczu na Motoarenie, w niedzielę KST czeka rewanż w Grudziądzu. W środę 23. marca torunianie podejmą Wybrzeże Gdańsk. Później rozegrają jeszcze dwa mecze sparingowe - właśnie z zespołem znad morza. 1. i 7. kwietnia zmierzą się z Wybrzeżem w Gdańsku.

Hitem niewątpliwie będzie impreza w świąteczny poniedziałek 28. marca - charytatywny mecz dla Darcy'ego Warda, w którym KST zmierzy się z ekipą przyjaciół Australijczyka. Ward po ubiegłorocznym wypadku na torze, porusza się na wózku inwalidzkim. Mecz to forma pomocy byłej gwieździe toruńskiej druzyny.

Bilety - prócz miejsc na trybunę główną - kosztują 20 i 10 zł. W ekipie przyjaciół Warda będą zaś m.in. mistrz świata Tai Woffinden, Maciej Janowski i Andreas Jonsson oraz Chris Holder, którego wyjątkowo zabraknie w KST. Co ciekawe, to kibice mogą wcielić się w rolę menedżerów drużyn i zaproponować własne zestawienia kadrowe - szczegóły na speedway.torun.pl.

Ligowy sezon rusza 10. kwietnia. KS Get Well pierwszy mecz rozegra w Rybniku - zmierzy się z beniaminkiem, ROW. Mecz rozpocznie się o g. 17, a na żywo pokaże go nSport+. Start ligowego sezonu w Toruniu tydzień później. 17. kwietnia na Motoarenie KST podejmie Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Również to spotkanie pokaże nSport+. Mecz rozpocznie się wieczorem - o g. 19.30.

Więcej o: