Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin: Czy drużyna trenera Stokowca podtrzyma zwycięską passę?

W meczu 27. kolejki ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się na własnym terenie z Pogonią Szczecin.

W obecnym sezonie "Portowcy" doznali tylko 4 porażek - zdobyli 42 punkty i zajmują wysokie, czwarte miejsce w tabeli. Zagłębie ma 37 pkt. i jeśli wygra z Pogonią bardzo przybliży się do gry w grupie mistrzowskiej. Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek dwóch kluczowych graczy, decydujący o ofensywie: 34-letniego Rafała Murawskiego z Pogoni oraz Filipa Starzyńskiego z Zagłębia. W niedzielę panowie będą mieli okazję udowodnić - kto jest lepszy. Jesienią Zagłębie bezbramkowo zrermisowała w Szczecinie. Wówczas Pogoń regularnie punktowała i uchodziła za faworyta. "Miedziowi" zagrali w Szczecinie bardzo dobry mecz, długimi momentami narzucali gospodarzom swój styl gry, do pełni szczęścia zabrakło im tylko bramki.

Pogoń zagra bez Jarosława Fojta i Jakuba Słowika. W ostatnim meczu z Ruchem Chorzów (2:3) Fojut został ukarany 8 żółtą kartką w sezonie, z kolei Słowik po nieudanej interwencji ratował się faulem i zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę.

Należy podkreślić, że Zagłębie ma ostatnio zwycięską passę, "Miedziowi" wygrali w trzech ostatnich meczach (z Cracovią, Lechią i Śląskiem).

Mecz Zagłębie - Pogoń, niedziela godz. 15.30m stadion w Lubinie.red

?

Więcej o: