Pucharowe derby na Arenie Lublin. Motor kontra Lublinianka

Jutro piłkarze Motoru i Lublinianki rozpoczynają piłkarski sezon. Wprawdzie jeszcze nie ligowy, a już będą walczyły o stawkę. Oba zespoły spotkają się na Arenie Lublin w półfinale rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim.

Rozgrywki III ligi ruszają za tydzień, więc będzie to doskonała okazja do sprawdzenia w jakiej dyspozycji są obie drużyny. W obliczu reorganizacji rozgrywek jest to bardzo istotne. W tej chwili zagwarantowany dalszy ligowy byt ma osiem pierwszych zespołów. To się jeszcze może zmienić, o ile ktoś spadnie z wyższej klasy, bądź nikt nie awansuje. Oba zespoły mają inne cele - Motor za wszelką cenę chce wejść do II ligi, i aktualnie jest liderem. Z kolei Lublinianka zamierza zachować III-ligowy byt. Zespół z Wieniawy plasuje się na piątym miejscu, ale musi się bardzo starać, bo nad będąca w strefie spadkowej Wólczanką Wólka Pełkińska ma zaledwie trzy punkty przewagi.

Wracając do potyczek pucharowych, to Lublinianka w drodze do półfinału pokonała na wyjazdach Polesie Kock 4:1 i GLKS Głusk 3:1. Natomiast pokonał w Janowie Lubelskim Janowiankę 2:1, a potem miał wolny los. W obu drużynach zaszły w przerwie zimowej zmiany. Poważniejsze gatunkowo chyba w Motorze, bo tam doszło do trenerskiej roszady - Dominika Nowaka zastąpił Tomasz Złomańczuk. Doszedł też znany przede wszystkim z występów w stołecznej Legii Jacek Magiera, który pełni funkcję doradcy zarządu ds. sportu. Natomiast jeśli chodzi o zmiany kadrowe, to Motor pozyskał trzech graczy - napastnika Pawła Piątka z Orła Przeworsk, obrońcę Juliena Tadrowskiego (ostatnio Widzew Łódź) i bramkarza Pawła Sochę (wypożyczony z Górnika Łęczna). Natomiast opuścili klub Remigiusz Szywacz (Kotwica Kołobrzeg) i Maciej Wojczuk (Karpaty Krosno).

Z kolei do zespołu trenera Marka Sadowskiego doszli m.in.: Oskar Wróbel (ostatnio Nexo Boldklub Dania), bramkarze Paweł Lipiec i Maksymilian Żuber - odpowiednio Sokół Sieniawa i Wisła Puławy, Patryk Dobrowolski (wypożyczenie z Górnika Łęczna), Artur Sadowski (ostatnio Garbarz Zembrzyce). Natomiast odeszli m.in.: Rafał Kursa (Piast Gliwice), Stefan Kucharzewski (wyjazd za granicę), Karol Kalita (powrót do Wisły Puławy.

Zapowiada się więc bardzo ciekawe widowisko. - Bardzo się cieszę, że możemy przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych zagrać o coś poważnego - mówi Waldemar Leszcz, prezes Motoru. - Liczymy na zwycięstwo i stworzenie dobrego widowiska. Spodziewamy się przybycia ok. trzech tys. kibiców. Natomiast jeśli chodzi o sprawy kadrowe, to na pewno nie zagrają w tym spotkaniu Piątek i Socha, bo już w tej edycji pucharowych zmagań wystąpili w barwach innych zespołów.

Zwycięzca tego spotkania awansuje do finału wojewódzkiego, w który odbędzie się 13 kwietnia, a spotka się w nim z Avią Świdnik.

Początek sobotniego spotkania wyznaczono na godz. 19.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU