GKS Tychy ma autobus na Ligę Mistrzów! Zobaczcie ten napis na oponie [ZDJĘCIA]

Posiada kuchnię, toaletę, a nawet mini sypialnię. Wygodny, stylowy, bezpieczny... a na dodatek cały w barwach GKS-u Tychy.

Chcesz współtworzyć nasz portal? Polub nas na Fejsie >>

Nowy autobus tyskiego klubu ruszył w piątek w miasto. - To prawdziwa Liga Mistrzów wśród autobusów. Nasi zawodnicy mogą liczyć na bardzo komfortowe warunki. Autokar jest przeznaczony dla trzech sekcji- hokejowej, piłkarskiej oraz koszykarskiej - mówi Grzegorz Bednarski, prezes spółki Tyski Sport.

Presja pod jaką byli graficy oraz projektanci była bardzo duża. Oczekiwania kibiców oraz samych zawodników były ogromne. Efekt końcowy jest jednak imponujący. Zadbano o każdy, nawet najmniejszy szczegół, m.in. na oponach autobusu widnieje napis "W drodze po zwycięstwo"

Długość autobusu to 12 metrów, wysokość 2,5 metra. Wymiary takie, jak w przypadku autobusów, które widzimy często na naszych drogach. Ale na tym podobieństwo się kończy.

- Jest to nowy nabytek PKM Tychy, autobus firmy MAN, model MAN Lion's Coach, autokar dla wymagających - ma kuchnię, toaletę, mini sypialnię, Wi-Fi, klimatyzację, TV z DVD i wiele innych udogodnień. W bardzo komfortowych warunkach może nim podróżować 49 pasażerów, pilot i kierowca. Mamy nadzieję, że przyjazd na mecz takim autobusem będzie dla zawodników dodatkową motywacją do gry o zwycięstwo - mówi Michał Kasperczyk, rzecznik prasowy PKM Tychy.

MAN Lion's Coach wyposażony jest również w wiele innowacyjnych systemów, takich jak np. elektroniczny układ hamulcowy (EBS) lub też system elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESP). Również stabilna konstrukcja tej serii autobusów turystycznych oraz odporny na skręcanie szkielet z instalacją sygnalizacji pożaru i dymu zapewnia najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa każdemu z pasażerów. To wszystko również ze wzorcową troską o środowisko, dzięki zastosowaniu silnika z normą EURO 6.

Dla kibiców najważniejszy jest jednak wygląd o który zadbała firma BS Studio. - Staraliśmy się zwrócić uwagę na detale, ponieważ jest to ogromna płaszczyzna i tak naprawdę bez detali ten autobus nie miałby duszy. Wszystko zaczęło się od projektu Izabeli Wądołowskiej, która zaprojektowała wcześniej grafikę na Stadionie Miejskim w Tychach. W sumie były trzy propozycje. Została wybrana ta najciekawsza, najbardziej graficzna i krzykliwa - mówi Bartłomiej Stachura z BS Studio

Więcej o: