WTA Katowice Open 2016. 250 tysięcy dolarów do podziału

Światowy tenis wraca do Katowic. Na Śląsku oprócz Agnieszki Radwańskiej zagrają również Anna Karolina Schmiedlova - triumfatorka turnieju w 2015 roku oraz Alize Cornet, która wywalczyła zwycięstwo podczas Katowice Open w roku 2014.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Turniej rozpocznie się już 4 kwietnia, a rywalizacja będzie się toczyć na korcie centralnym Spodka i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W tym roku patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP - Andrzej Duda. W Katowicach pojawi się elita kobiecego tenisa - zawodniczki, które mają na swoim koncie finały na Wielkich Szlemach, m.in.: Timea Babos (WTA 48), Dominika Cibulkova (WTA 66) i Francesca Schiavone (WTA 94). Wśród tenisistek turnieju głównego są również Kirsten Flipkens (WTA 71) i Heather Watson (WTA 53). Polscy kibice rzecz jasna najmocniej będą trzymać kciuki za Radwańską.

Łącznie na Śląsku odbędą się 74 mecze: 59 meczów singlowych i 15 meczów deblowych. Tak jak w poprzednich latach, podczas tej największej imprezy tenisowej w Polsce, zawodniczki będą rywalizować piłkami Babolat na nawierzchni typu hard firmy Play It Global. Pula nagród pozostaje na poziomie 250 tysięcy dolarów.

Więcej o: