Zagłębie Sosnowiec. Pierwszoligowy hit w Gdyni. "W tle widać walkę o awans"

Do końca sezonu jeszcze daleko, ale Zagłębie Sosnowiec już w piątek rozegra mecz, który w przyszłości może zaważyć na awansie do Ekstraklasy. Początek spotkania o godzinie 20.30.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

W drugiej kolejce wiosennych zmagań Zagłębie zagra na wyjeździe z Arką. To pojedynek na szczycie. Zespół z Gdyni jest obecnie drugi, a Zagłębie trzecie. Drużyny dzielą tylko trzy punkty.

Na inaugurację wiosny Arka wygrał z GKS-em Katowice (2:0), a sosnowiczanie pokonali Wigry Suwałki (2:0).

- Arka pokazała się w Katowicach z bardzo dobrej strony. W ich grze było dużo jakości. Nasz potencjał też jest jednak duży i na pewno do końca nie wykorzystany. Liczymy, że zagramy na miarę naszych możliwości właśnie w Gdyni - mówi Artur Derbin, trener Zagłębia.

Szkoleniowiec zespołu ze Stadionu Ludowego jest pod wrażeniem zimowych transferów Arki. Zespół wzmocnili Dariusz Formella, (ostatnio Lech Poznań), Yannick Kakoko (Miedź Legnica), Gaston Sangoy (Al-Wakra) oraz Mateusz Szwoch (Legia Warszawa). - Arce brakowało jesienią jakości na ławce rezerwowych. Teraz zyskali graczy do podstawowego składu, więc ich siła automatycznie wzrosła - chwali.

W pierwszej rundzie Zagłębie pewnie ograło Arkę (4:2). - To będzie inny, poważniejszy mecz. Nie powiem, że to będzie spotkanie, które przesądzi o awansie, bo do końca rozgrywek jeszcze daleko, ale jednak w tle tę walkę już widać - mówi Derbin.

- Zagłębie jest silne. Jako beniaminek zajmuje trzecie miejsce i w pełni na to zasługuje. W pierwszej kolejce rundy wiosennej zdecydowanie wygrali na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Na pewno nas się nie wystraszą. Przyjadą zrealizować swój plan. Jest to zespół, którego możemy się obawiać. Musimy zneutralizować ich atuty, grać swój mecz, swoją taktykę i zrobić wszystko, żeby po 90 minutach wyjść z niego zwycięsko. Ten mecz nie jest najważniejszy w sezonie, ale jest ważny dla układu tabeli - zaznacza Grzegorz Niciński, trener Arki.

Więcej o: