Najdłuższy wyjazd Radomiaka. Powalczą o spokojny powrót

W sobotę w Stargardzie dojdzie do meczu II ligi, w którym Błękitni podejmą Radomiaka Radom. Oba zespoły na inaugurację zdobyły po trzy punkty.

Zespół Zielonych przed własną publicznością nie zawiódł i po bramce Krystiana Putona pokonał faworyzowany Raków Częstochowa. Gol rezerwowego padł w 89. minucie.

- Bardzo pozytywnie oceniam ten pierwszy mecz. Udało nam się wypełnić wszystkie założenia, które wyznaczył nam trener, co przyniosło upragnione trzy punkty. Drużyna była bardzo naładowana przed meczem i było widać, że każdy chce wygrać. Ponadto gra przy takich kibicach daje ogromnego kopa motywacyjnego - oznajmił jeden z najlepszych zawodników spotkania Michał Grudniewski.

Tymczasem rywal radomian na inaugurację 2016 r. w II lidze udał się aż do Góry na mecz z tamtejszym Nadwiślanem i po bramkach Pawła Lisowskiego i Bartosza Flisa wygrał 2:1. - Zespół Błękitnych to bardzo niewygodny przeciwnik. Wprawdzie zajmuje niskie miejsce w tabeli, jednak zawodnicy tej drużyny potrafią grać w piłkę. Nie możemy podjeść do tego meczu zbyt pewnie, bo to nas może zgubić - podsumował Michał Grudniewski.

Zarówno w ekipie gospodarzy, jak i wśród radomian nie ma nikogo, kto musiałby pauzować za nadmiar żółtych kartek. Wprawdzie napomnienia w pojedynkach rozegranych przed tygodniem od arbitrów ujrzeli: Paweł Lisowski, Mateusz Radecki i David Kwiek, ale te nie powodują absencji.

Niewykluczone, że w Stargardzie zaprezentuje się Rossi Leandro. Najlepszy strzelec rozgrywek i zarazem postrach bramkarzy rywali w rundzie jesiennej już wrócił do treningów i o tym, czy wystąpi w sobotę, zadecyduje trener Jacek Magnuszewski.

Mecz pomiędzy Błękitnymi a Radomiakiem rozpocznie się o godz. 13 a poprowadzi go Sylwester Rasmus z Torunia.

Pozostałe pojedynki 21. kolejki:

ROW Rybnik - Kotwica Kołobrzeg; Legionovia Legionowo - Okocimski Brzesko (walkower 3:0); Gryf Wejherowo - Nadwiślan Góra; Raków Częstochowa - Siarka Tarnobrzeg; Stal Stalowa Wola - Stal Mielec; Znicz Pruszków - Wisła Puławy; Puszcza Niepołomice - Olimpia Zambrów; Polonia Bytom - GKS Tychy.

Więcej o: