Warmia Olsztyn gra z beniaminkiem. To będzie łatwy mecz?

Olsztyński pierwszoligowiec w sobotę zmierzy się przed własną publicznością z Mueller MKS Grudziądz. Początek spotkania z ostatnim zespołem w ligowej tabeli o godz. 18.

Szczypiorniści Warmii Traveland Olsztyn w miniony weekend odnieśli 16. zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy. Podopieczni trenera Giennadija Kamielina w dość efektowny sposób pokonali Wolszyniaka Wolsztyn 28:19. Dzięki temu, zespół ze stolicy Warmii i Mazur umocnił się na prowadzeniu w ligowej tabeli, mając cztery punkty przewagi nad Meble Wójcik Elbląg.

- W sytuacjach gdzie obrona i nasi bramkarze spisują się świetnie, gra całego zespołu jest łatwiejsza - stwierdza Daniel Żółtak, obrotowy Warmii Olsztyn. - Dzięki temu możemy zdobywać więcej bramek z kontrataku. Trzeba też przyznać, że gra w defensywie wyglądała zgoła inaczej niż w poprzednich spotkaniach. Z drugiej strony naprzeciwko stał mocniejszy rywal.

Czas na beniaminka

W swoim najbliższym spotkaniu, Warmiacy zmierzą się w sobotę przed własną publicznością z Mueller MKS Grudziądz (godz. 18). Zawodnicy z województwa kujawsko-pomorskiego nie mogą zaliczyć bieżącego sezonu do udanego. MKS zajmuje w tabeli ostatnie miejsce, tylko raz zaznając smaku zwycięstwa. W przerwie zimowej, dwóch zawodników dołączyło do ekipy z Grudziądza - Maciej Suwisz oraz Łukasz Łangowski. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Jarosława Knopika chcą powalczyć o wyjście ze strefy spadkowej.

- Teoretycznie jest to jeden z najsłabszych zespołów w tej lidze - mówi wprost obrotowy Warmii. - Patrząc jednak na ich ostatnią grę, można zauważyć wzrost ich formy. Powalczyli zarówno z Wybrzeżem Gdańsk (26:29) oraz Pomezanią Malbork (30:34). Ponadto przyjście do zespołu Macieja Suwisza oraz zmiana trenera, wpłynęły na ekipę z Grudziądza bardzo pozytywnie.

W ostatnim ligowym spotkaniu, Mueller MKS przegrał przed własną publicznością z Pomezanią Malbork 30:34. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu między tymi zespołami, Warmiacy wygrali 32:21. - Przygotowania do meczu z Grudziądzem rozpoczęliśmy dopiero w środę - przyznaje szczypiornista. - W poniedziałek mieliśmy trening na siłowni, a wtorkowe zajęcia były lekkie pod względem obciążenia. Nie zmieniamy jednak nic w sposobie przygotowania do kolejnego spotkania.

"Musimy podejść z szacunkiem"

Mimo, że Warmiacy spotykają się z najsłabszą drużyną na zapleczu ekstraklasy, to wśród zawodników panuje pełna koncentracja i mobilizacja. Jak przyznają szczypiorniści z Olsztyna, do sobotniego spotkania zamierzają podejść z pełnym szacunkiem dla przeciwnika. - Tylko takie nastawienie może zapewnić nam zwycięstwo - podkreśla Daniel Żółtak. - Jeśli zlekceważymy naszego rywala, przebieg wydarzeń na parkiecie może przybrać dla nas niekorzystny obrót spraw. Stratę, którą możemy zanotować na początku zanotowaną na początku meczu może być nam już ciężko odrobić.

Początek sobotniej konfrontacji w hali Urania (al. Piłsudskiego 44) o godz. 18. Bilety w cenie: 8 złotych i 5 złotych (ulgowe).

Spotkania 19. kolejki:

- sobota: Spójnia Gdynia - Sokół Browar Kościerzyna (godz. 16), Wolsztyniak Wolsztyn - Orlen Wisła II Płock (17), Meble Wójcik Elblag - MKS Kalisz (17), Real-Astromal Leszno - ŚKPR Świdnica (18), Warmia Traveland Olsztyn - Mueller MKS Grudziądz (18), MKS Poznań - Wybrzeże Gdańsk (18), SMS ZPRP Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork (18).

I LIGA

Więcej o: