III liga. Derby na początek. Pilica gra z liderem

W sobotę na boiska wybiegną przedstawiciele III ligi gr. łódzko - mazowieckiej. Kibiców z regionu radomskiego najbardziej interesują mecze z udziałem: Broni Radom, Oskara Przysucha, Energii Kozienice i Pilicy Białobrzegi.

Najwcześniej, bo o godz. 14 w Przysusze miejscowy Oskar podejmie radomską Broń, a spotkanie będzie ligowym powrotem do zespołu dla trenera Bolesława Strzemińskiego.

Chyba mało kto przed rozpoczęciem rozgrywek spodziewał się, że naprzeciw siebie staną: 15-sty w tabeli po rundzie jesiennej Oskar i 12-sta Broń.

Kibice z pewnością w pamięci mają jeszcze pojedynek jesienny obu ekip, w którym radomianie zremisowali z rywalem 2:2 i to oni wówczas mogli mówić, że zdobyli jeden punkt a nie stracili dwa.

- Tamten mecz to już historia. W sobotę wyjdzie zupełnie inny blok defensywny, bowiem w tej formacji dokonaliśmy w okresie zimowym najwięcej zmian. Jak na derby przystało, zapowiada się ciekawy i emocjonujący mecz, ale trudno tak naprawdę wyrokować jak on się będzie układał. Dla obu zespołów będzie to pierwszy poważny sprawdzian w meczu o punkty. Moich podopiecznych nie muszę dodatkowo mobilizować przed tym pojedynkiem. Widać było na ostatnich na treningach, że już żyją tym spotkaniem i są mocno zmotywowani - oznajmił trener Strzemiński. W Oskarze

Niezwykle trudne zadanie czeka tymczasem na Pilicę Białobrzegi. Klub w okresie zimowym nie próżnował, sprowadzając do zespołu sześciu zawodników. Kadrę trenera Mirosława Siary wzmocnili: Zbigniew Obłuski, Arkadiusz Oziewicz, Kamil Hernik, Michał Janik, Daniel Malina i Jarosław Moroz. Czy ci piłkarze będą w stanie sprawić niespodziankę i nie przegrać w Aleksandrowie Łódzkim z liderem Sokołem? O tym, przekonamy się również w sobotę, a początek tego spotkania nastąpi o godz. 15.

Również o tej samej porze, ale w Kozienicach inny outsider III ligi - miejscowa Energia podejmie solidnie wzmocniony przed rundą zespół Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie będzie debiutem dla Artura Kupca w roli szkoleniowca kozieniczan. Nie tak dawno zastąpił on na tym stanowisku Pawła Potenta.

W meczach 19 kolejki zagrają: Oskar Przysucha - Broń Radom, Energia Kozienice - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Sokół Aleksandrów Łódzki - Pilica Białobrzegi, Lechia Tomaszów Mazowiecki - ŁKS Łódź, Błękitni Raciąż - Start Otwock, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legia II Warszawa, Ner Poddębice - Pelikan Łowicz, Polonia Warszawa - Warta Sieradz, Ursus Warszawa - Warta Działoszyn.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.