AZS Olsztyn pozyska zagranicznego zawodnika?

Z powodu kontuzji Brama van den Driesa, który nie zagra już do końca sezonu, na celowniku olsztyńskiej drużyny znalazł się Giulio Sabbi. - Od dwóch tygodni prowadzimy rozmowy z jego włoskim menedżerem negocjacje - przyznaje Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS Olsztyn.

Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach "Wyborczej Olsztyn", na początku lutego drużyna Indykpolu AZS Olsztyn straciła do końca sezonu Brama Van Den Driesa. Badania przeprowadzone w połowie sezonu wykazały uszkodzenia w obrębie stawu skokowego. Sztab medyczny klubu zadecydował, że Van Den Dries musi zostać poddany operacji, która uniemożliwi już mu powrót na parkiet w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi.

Poszukiwania nowego siatkarza

W tej sytuacji klub w miejsce Belga może pozyskać nowego zawodnika. Jedną z nowości tegorocznego sezonu PlusLigi (oprócz braku standardowej fazy play-off) jest tzw. transfer medyczny. Zespół może pozyskać nowego siatkarza w momencie, gdy kontuzjowany będzie zawodnik podstawowego składu, poza tzw. oknem transferowym. - Kiedy dowiedzieliśmy się o sytuacji Brama, wysłaliśmy do władz PlusLigi prośbę o zgodę na dodatkowy transfer - mówi Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS Olsztyn. - Zgodę otrzymaliśmy dość szybko, ponieważ Belg był naszym podstawowym zawodnikiem. Od tego momentu rozpoczęliśmy poszukiwania nowego siatkarza.

Obecnie olsztynianie mają do dyspozycji jednego atakującego, w postaci Pawła Adamajtisa. Zarząd klubu woli jednak "dmuchać na zimne" i mieć w drużynie siatkarza, który występuje również na tej samej pozycji. - W przypadku kontuzji Pawła, nie chcielibyśmy znaleźć się w takiej samej sytuacji jak ekipa Effectora Kielce - zauważa Jankowski. - Dariusz Daszkiewicz, trener kielczan z konieczności musiał desygnować do gry w ataku, nominalnego rozgrywającego. Dlatego szukamy drugiego atakującego, aby mieć spokój do końca sezonu.

Pojawiły się komplikacje

Siatkarzem, który być może zasili szeregi drużyny ze stolicy Warmii i Mazur jest Giulio Sabbi. Włoch, który mierzy 201 centymetrów zakończył sezon w lidze chińskiej, gdzie reprezentował barwy Fudan University Shanghai. - Od dwóch tygodni prowadzimy rozmowy z jego włoskim menedżerem negocjacje - przyznaje prezes Indykpolu AZS. - Podobne oferty złożyliśmy również Zbyszkowi Bartmanowi i Leandro Vissotto. Pierwszy z nich wybrał grę we Francji (Stade Poitevin), a z Brazylijczykiem nie udało nam się dojść do porozumienia.

Jak się jednak okazało, pojawiły się pewne komplikacje, dotyczące przejścia Sabbiego do Olsztyna . - Udało nam się z nim porozumieć na temat warunków finansowych - przyznaje Tomasz Jankowski. - Na przeszkodzie stoi zbyt wysoka kwota, jaką za ten transfer trzeba by było przeznaczyć dla włoskiej federacji siatkarskiej. W tym momencie trwają negocjacje między włoskimi managerami.

Obecnie siatkarze z Olsztyna w tabeli PlusLigi zajmują 8. miejsce. Kolejne spotkanie zespół AZS-u rozegra w czwartek, na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała. Początek meczu o godz. 18.

Więcej o: