Bramkarz Lecha Poznań powołany do reprezentacji

Jasmin Burić z Lecha Poznań dostał powołanie do reprezentacji Bośni i Hercegowiny na towarzyskie mecze z Luksemburgiem i Szwajcarią.

Podstawowy bramkarz Lecha Poznań wrócił do kadry narodowej po meczach Lecha Poznań z FK Sarajevo w eliminacjach do tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Jasmin Burić spisywał się wówczas bardzo dobrze i przypomniał się nie tylko kibicom w swojej ojczyźnie, ale też selekcjonerowi Mehmedowi Bazdareviciowi, który zaczął powoływać lechitę do reprezentacji. 29-letni bramkarz był co najwyżej rezerwowym w meczach eliminacyjnych do Euro 2016 oraz w barażach do francuskiego turnieju.

Teraz Bośniacy rozpoczynają przygotowania do eliminacji do mundialu w Rosji w 2018 roku. 25 marca zagrają w Luksemburgu, a cztery dni później również na wyjeździe zagrają ze Szwajcarią. Będą to mecze towarzyskie.

Jasmin Burić jedyny raz w barwach narodowych zagrał w 2008 roku, a więc jeszcze przed przyjściem do Lecha Poznań. Zagrał w wygranym 1:0 meczu kontrolnym z Azerbejdżanem. Mimo ostatnich powołań nie grał, bo pewne miejsce w bramce Bośni i Hercegowiny ma Asmin Begović z Chelsea.

Więcej o: