ROW 1964 Rybnik: mniejsze boisko piłkarskie kosztem toru żużlowego

Po przebudowie toru żużlowego na Stadionie Miejskim w Rybniku zmniejszyły się wymiary boiska piłkarskiego. Trener ROW-u 1964 Rybnik zapewnia, że nie ma to wpływu na grę jego piłkarzy.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Zimą w Rybniku doszło do korekty owalu toru z którego korzystają żużlowcy ŻKS ROW Rybnik. W ramach prac poszerzono wejścia i wyjścia z obu łuków. Tym samym zmniejszyło się boisko piłkarskie. Do tej pory jego wymiary to 105x68 metrów. Po przebudowie długość zmniejszyła się o pięć, a szerokość o cztery metry. Zawodnicy ŻKS chwalą nowy kształt toru, ale do zmniejszonego boiska będą musieli przyzwyczaić się piłkarze drugoligowego ROW-u 1964 Rybnik.

- Musimy się do tego dostosować. Mniejsze boisko skutkuje tym, że słabsze drużyny, broniące się na własnej połowie, będą miały nieco łatwiej - mówi Dietmar Brehmer, trener piłkarzy z Rybnika.

W pierwszym wiosennym meczu z GKS-em Tychy to jednak rybniczanie skorzystali na zmniejszeniu boiska umiejętnie zwierając defensywne szyki i nie tracąc bramki. - Dzięki staraniom zarządu i pracowników klubu przed meczem trenowaliśmy na płycie boiska. Poznaliśmy jak zachowuje się piłka i to było naszym atutem - mówi Brehmer.

Kolejną okazję do zapoznania się z boiskiem rybniczanie będą mieli już w piątek, gdy u siebie zmierzą się z Kotwicą Kołobrzeg. Za tydzień do Rybnika przyjedzie natomiast Polonia Bytom.

Więcej o: