City Trail. Ostatnia szansa, by pobić rekord w Olsztynie

W sobotę po raz ostatni w Olsztynie pobiegną zawodowcy i pasjonaci w ramach cyklu City Trail. - Trasa należy do jednej z najpiękniejszych w całym kraju - chwali Justyna Grzywaczewska, organizator zawodów.

Dobiega końca cykl najpopularniejszych biegów przełajowych w naszym kraju. Do tej pory sportowcy, zawodowcy i amatorzy, pięciokrotnie rywalizowali na dystansie pięciu kilometrów. W sobotę po raz ostatni w tym sezonie będą mieli okazję pobiec malowniczymi terenami wokół Jeziora Długiego. Start (godz. 11) i meta przy kładce nad jez. Długim w Olsztynie

"Olsztyn to szczególne miejsce"

Średnia frekwencja w ciągu pięciu biegów dla dorosłych wynosiła 344 osób - Najwięcej zawodników wystartowało w drugich zawodach - mówi Justyna Grzywaczewska, organizator zawodów. - Jeśli chodzi o bieg dzieci i młodzieży, to na każdą imprezą na starcie stawia się ok. 80-cio osobowa grupa młodych sportowców. Co ważne, wśród uczestników naszego cyklu nie zauważyliśmy tendencji spadkowej.

I dodaje: - Najwięcej osób startuje w Poznaniu, Bydgoszczy oraz w Warszawie. Olsztyn plasuje się w środku stawki.

Według organizatorów, wpływ na tak wysoką frekwencje ma atmosfera danego miasta. - Stolica Warmii i Mazur jest dla nas szczególnym miejscem - podkreśla Grzywaczewska. - Olsztyn był jednym z tych ośrodków, gdzie zaczynaliśmy naszą przygodę z cyklem City Trail. Ponadto sporo biegaczy zna się ze wspólnych treningów czy udziałów w zawodach. Trasa imprezy zaś należy do jednej z najpiękniejszych w całym kraju.

City Trail - trwa rywalizacja o podium

Rywalizacja o złoty medal w klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn jest już rozstrzygnięta. Zwycięzcą został Artur Olejarz z MKL Szczecin (uczestnik mistrzostw Europy w przełajach), który aż cztery raz przybiegł pierwszy na linię mety. W walce o podium liczą się jeszcze Pszczółkowski (zawodnik Pszczółkowski Team Olsztyn, nad którym patronat sprawuje "Gazeta Wyborcza Olsztyn"), Wojciech Kopeć oraz Dariusz Jurewicz.

Najlepsza wśród pań okazała się Monika Jackiewicz z Olsztyna. - Monika od pierwszego sezonu naszych zawodów zajmuje miejsca na podium - podkreśla organizatorka. - Rok temu zwyciężyła również w klasyfikacji generalnej.

Internetowa rejestracja trwa do końca dnia w środę na citytrail.pl, a wpisowe wynosi 15 zł. Po zamknięciu zapisów elektronicznych będzie można również dopisać się w dniu biegu. Wtedy opłata wynosi 20 zł. Obecnie zapisanych jest już ponad 400 osób. Biegi dla dzieci i młodzieży City Trail Junior odbywają się, w zależności od kategorii wiekowych, na dystansie od 300 m do 2 km. W imieniu swojej pociechy rejestracji może dokonać rodzic lub opiekun dziecka w biurze zawodów. Opłata startowa wynosi tylko 2 zł.

Uroczyste zakończenie sezonu 23 marca w Centrum Konferencyjnym UWM o godz. 18.30. - Gala ma uroczysty charakter, podczas której nagradzamy najlepszych uczestników - zapowiada Justyna Grzywaczewska. - Ponadto upominki otrzymują również te osoby, które czterokrotnie dobiegną do mety.

Patronat medialny nad Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden sprawuje portal polskabiega.pl.

Najbliższe (wybrane) inne biegi w regionie:

* 14 maja III Grand Prix Warmii - XII Lidzbarski Bieg Uliczny, Lidzbark Warmiński

* 5 czerwca II Szczycieńska Dycha Juranda, Olszyny k. Szczytna

* 12 czerwca V Ostródzki Półmaraton św. Jerzego, Ostróda

* 19 czerwca Olsztyn Biega! Biegowy Puchar Olsztyna #2 (5 km), park im. Janusza Kusocińskiego

* 28 sierpnia Olsztyn Biega! Biegowy Puchar Olsztyna #4 (10 km) CRS "Ukiel". Za: Superczas.pl

Więcej o: