Efektowna gra Warmii Olsztyn zachwyciła kibiców

- Mam nadzieję, że ich spora grupa na naszych spotkaniach stanie się tradycją. Gramy nie tylko o kolejne punkty do ligowej tabeli, ale również dla naszych wiernych kibiców - mówi Marcin Malewski, rozgrywający Warmii Traveland Olsztyn.

Olsztyński pierwszoligowiec w minioną sobotę pewnie pokonał przed własną publicznością Wolsztyniaka Wolsztyn 28:19. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Giennadija Kamielina po raz kolejny udowodnili, że słowa o awansie do ekstraklasy nie są na wyrost. Wysokie prowadzenie pozwoliło zespołowi ze stolicy Warmii i Mazur na zaprezentowaniu kilka efektownych akcji. Po jednej z nich, kiedy Michał Sikorski podał do wyskakującego Malewskiego, rozgrywający olsztynian w locie zdobył kolejną bramkę dla swojego zespołu. Dla Warmii Traveland Olsztyn było to 16. zwycięstwo w tym sezonie.

Rozmowa z Marcinem Malewskim, rozgrywającym Warmii Olsztyn.

Mateusz Lewandowski: W sobotę odnieśliście kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Spodziewał się pan takiego przebiegu spotkania z Wolsztyniakiem Wolsztyn?

Marcin Malewski: - Szczerze powiem, że nie. Szanujemy każdego przeciwnika, dlatego do tego meczu podeszliśmy bardzo skoncentrowani. Muszę przyznać, że zespól z Wolsztyna gra bardzo dobrą piłkę ręczną. Nasza obrona funkcjonowała bardzo dobrze, a w ataku zagraliśmy super zawody.

Przyjezdni byli w stanie wam zagrozić jedynie w pierwszych minutach spotkania

- Staraliśmy się zacząć spokojnie, aby nie wywołać negatywnych emocji. Chcieliśmy wypracować swój styl gry, co nam się udało. W późniejszej części spotkania graliśmy już bardzo konsekwentnie, co nas bardzo cieszy. Być może pod koniec meczu w nasze szeregi wkradło się pewne rozluźnienie, ale graliśmy również dla naszych kibiców.

Znakiem rozpoznawalnym Warmii stała się wasza obrona - po raz kolejny straciliście mniej niż 20 bramek

- Chcieliśmy zagrać dużo lepiej w tym elemencie gry, ponieważ w poprzednich meczach straciliśmy sporo bramek. Doliczając do tego naszą dobrą grę w ataku, to spotkanie możemy w pełni zaliczyć do udanych.

Po raz drugi w tym sezonie dla kibiców została otwarta duża trybuna. To właśnie dla nich popisywaliście się efektownymi zagraniami?

- Cieszymy się, że na nasze mecze przychodzi coraz więcej sympatyków szczypiorniaka. Ich doping był bardzo głośny. Mam nadzieję, że ich spora grupa na naszych spotkaniach stanie się tradycją. Gramy nie tylko o kolejne punkty do ligowej tabeli, ale również dla naszych wiernych kibiców.

W sobotę w hali Urania zmierzycie się z Mueller MKS Grudziądz (godz. 18). Jeśli tak wysoko pokonujecie Wolsztyniaka, to jaki wynik padnie w meczu z ostatnim zespołem w tabeli?

- Pragnę jednak zauważyć, w tej rundzie ich gra prezentuje się znacznie lepiej. Nie ma co ukrywać, że jesteśmy od nich lepsi, dlatego zamierzamy to udowodnić na parkiecie.

Warmia Traveland Olsztyn - Wolsztyniak Wolsztyn 28:19 (16:7)

Warmia: Gawryś, Zakreta - Malewski 8, Piotr Deptuła 6, Kopyciński 4, Droździk 4, Kondracki 3, Żółtak 2, Paweł Deptuła 1 oraz Hegier, Sikorski, Dzieniszewski, Koledziński.

Kary: 6 min.

Wolsztyniak: Raczkowiak 7, Pietruszka 2, Wajs 2, Szała 2, Szutta 1, Rogoziński 1, Kaczmarek 1, Gessner 1, Podleśny 1, Radny 1.

Kary: 6 min.

I LIGA

Więcej o: