Lekkoatletyczne mistrzostwa seniorów. Srebro radomskiej sztafety!

W Toruniu zakończyły się 60 halowe mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. Reprezentanci RLTL ZTE Radom wywalczyli dwa medale: srebro w sztafecie 4x 400 metrów oraz indywidualnie Jakub Smoliński w wyścigu na 400 m.

- Srebro naszej sztafety 4x400 metrów w seniorskich mistrzostwach to jeden z większych sukcesów radomskiej lekkiej atletyki w historii. Dotąd w seniorach nie mieliśmy tak znaczącego osiągnięcia - skomentował Leszek Trzos, jeden z trenerów pracujących w RLTL ZTE Radom. Czwórka w składzie Jakub Smoliński, Bartłomiej Czajkowski, Piotr Szewczyk i Marcin Strzelczyk uzyskała 3:13.19, co jak podkreślił trener Trzos jest rekordem klubowym i najlepszym rezultatem w okręgu. Radomianie finiszowali za sztafetą AZS -u Poznań (3:12.68), zaś brąz przypadł AZS -owi AWF Kraków (3:32.37).

Drugi medal na zawodach w Toruniu dla barw ZTE wywalczył wspomniany Jakub Smoliński, który był trzeci w finale biegu na 400 m (47.71). Zwyciężył Łukasz Krawczuk ze Śląska Wrocław (46.61). Z kolei tuż za podium uplasowała się skoczkini wzwyż, reprezentująca barwy radomskiego ZTE. Mowa o Anecie Rydz, która czwarte miejsce wśród seniorek zapewniła sobie skokiem na wysokość 182 centymetrów. W tej konkurencji triumfowała Kamila Lićwinko Podlasie Białystok), która jako jedyna w stawce finalistek przeskoczyła 194 cm.