Robert Prygiel: W Kazikach pobiegłem po raz pierwszy, ale nie ostatni!

W niedzielę 6 marca po raz 9 w historii odbył się w Radomiu Bieg Kazików. Wśród ponad tysiąca uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów był Robert Prygie, II trener siatkarzy Cerradu Czarnych Radom

Tradycyjny Bieg Kazików to jedna z atrakcji święta patrona Radomia, świętego Kazimierza. To jedna z największych imprez biegowych w regionie. Trasa prowadziła przez ścisłe centrum miasta. W stawce nie zabrakło osób ze świata polityki i sportu. Jednym z nich był Robert Prygiel. Były reprezentant Polksi, olimpijczyk z Atlanty, a obecnie II szkoleniowiec plusligowego zespołu Cerradu Czarnych wystąpił w Kazikach po raz pierwszy.

Skomentował dla "Wyborczej"

Robert Prygiel, II trener Cerradu Czarnych

- Po raz pierwszy zdecydowałem się wystartować w oficjalnej imprezie biegowej. Decyzje o starcie w Biegu Kazików podjąłem w styczniu. Miałem dwa cele: po pierwsze pokonać dystans 10 kilometrów, a po drugie uzyskać czas poniżej godziny. Jedno i drugie zrealizowałem, dlatego cieszę się podwójnie. Muszę przyznać, że biegam od jakiegoś czasu regularnie i powiem szczerze, że zaszczepiłem się tą formą ruchu. Dla zdrowia i po to by zrzucić nieco kilogramów. W Kazikach biegłem po raz pierwszy, ale nie ostatni. Oczywiście liczę, że zdrowie pozwoli bym w przyszłym roku mógł znów wystartować. Mam nawet już jasno sprecyzowany cel. Chcę poprawić swój rekord trasy.

Więcej o: