Srebro Młodej Ligi dla siatkarzy RCS-u Czarnych. Tytuł zdobył Jastrzębski Węgiel

Po raz drugi z rzędu siatkarze RCS -u Cerrad Czarnych Radom rywalizowali w wielkim finale Młodej Ligi, czyli rozgrywek o młodzieżowe mistrzostwo Polski do lat 23. W ubiegłym roku było złoto, tym razem radomianie muszą się zadowolić srebrnymi krążkami

Finałowy turniej Młodej Ligi sezonu 2015/2106 gościł w Krapkowicach w województwie opolskim. W imprezie wystąpiły cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej i rundzie play - off. Oprócz Czarnych o tytuł i medale grali Jastrzębski Węgiel, Lotos Trefl Gdańsk i pełniący rolę gospodarza, zawodnicy Zaksy Kędzierzyn Koźle. W sobotnich półfinałach radomianie pokonali 3:2 Zaksę, zaś jastrzębianie ograli 3:0 gdańszczan.

W meczu o tytuł mistrzowski siatkarze trenera Andrzeja Sitkowskiego rywalizowali zatem z Jastrzębskim Węglem i po dwóch setach byli bliscy pełni szczęścia. Czarni wygrywali końcówki odsłon i do świętowania złota brakowało im już tylko, albo aż jednej wygranej partii. Gracze górniczego klubu nie zamierzali odpuścić. Mało tego, wyrównali starty i o tytule mistrzowskim zdecydował tie - break. W nim emocje sięgnęły zenitu, bo o triumfie Jastrzębskiego przesądziła dopiero rywalizacja na przewagi. Czarni po ataku Bartłomieja Bołądzia dobrnęli jako pierwsi do meczbola (14:12). Niestety, cztery kolejne punkty padły łupem rywali, którym przypadł tytuł mistrza kraju do lat 23.

Brązowe medale Młodej Ligi wywalczyli siatkarze Lotosu Trefla, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali Zaksę 3:2.

Wyniki

Finał: RCS Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 2:3 (26:24, 25:22, 15:25, 21:25, 14:16)

O 3. miejsce: Lotos Trefl Gdańsk - Zaksa Kędzierzyn - Koźle 3:2 (25:14, 14:25, 22:25, 25:17, 15:10)

RCS Cerrad Czarni: Bartłomiej Bołądź, Michał Moniak, Kacper Wasilewski, łukasz Zugaj, Bartłomiej Grzechnik, Kacper Pluta, Jakub Zwiech, Adam Kowalski, Artur Szalpuk, Paweł Zdrojewski, Kamil Jarzyna, Karol Gęborys, Piotr Filipowicz, Mateusz Laskowski. Trenerzy: Andrzej Sitkowski, Łukasz Staniewski. Statystyk Piotr Piotrowski.

Więcej o: