Zaksa pokonana! RCS Cerrad Czarni zagrają o złoto Młodej Ligi!

Młodzieżowy zespół RCS -u Cerrad Czarnych Radom po raz drugi z rzędu zagra o tytuł młodzieżowego mistrza Polski w siatkówce do lat 23. W sobotnim półfinale podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego pokonali 3:2 po emocjonującym boju ZAKSĘ Kędzierzyn - Koźle

Nie ulega wątpliwości, że radomianie zadbali w półfinałowym starciu o emocje z najwyższej półki. Po dwóch setach przegrywali w Krapkowicach 0:2. Ale potem nie dość że odrobili straty, to w decydującej odsłonie ograli gospodarzy finałów. Już wiadomo, z kim radomskiemu zespołowi przyjdzie walczyć w niedzielnym pojedynku o złoto. Rywalami Czarnych będzie Jastrzębski Węgiel, który w trzech odsłonach uporał się z Lotosem Treflem Gdańsk.

- To był horror, który skończył się dla nas pomyślnie. Cieszymy się ogromnie, bo już co najmniej mamy srebro. Oczywiście nie składamy broni i w niedzielę powalczymy z Jastrzębskim Węglem o najcenniejsze trofeum. Mecz z Zaksą nam się nie układał. Byliśmy pod ścianą, ale tchnęliśmy w zespół ducha walki. Siatkarsko poprawiliśmy jakość swojej zagrywki i skuteczność bloku. Te elementy zadecydowały, że to my cieszyliśmy się z awansu do finału Młodej Ligi - skomentował trener Sitkowski.

Przypomnijmy, że na turnieju finałowym, który odbywa się w ten weekend na terenie województwa opolskiego, Czarni bronią tytułu mistrzowskiego.

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - RCS Cerrad Czarni Radom 2:3 (25:21, 25:13, 19:25, 14:25, 12:15).

RCS Cerrad Czarni: Zugaj, Bołądź, Szalpuk, Grzechnik, Zwiech, Pluta, Filipowicz (libero) oraz Zdrojewski, Moniak, Wasilewski, Kowalski (libero).

Więcej o: