Pogoń zagra z reprezentacją Lichtensteinu albo zespołem z 2. Bundesligi

Pogoń Szczecin ma ciekawe plany sparingowe na przypadającą pod koniec marca przerwę w rozgrywkach ekstraklasy związaną z meczami reprezentacji narodowych.

Rodzime rozgrywki ostatnio mocno zwiększyły tempo (wszystkie zespoły w ciągu tygodnia rozegrały po trzy spotkania). Piłkarze na razie pracują więc na najwyższych obrotach i tak będzie aż do 20 marca. Pogoń w poniedziałek zagra z Ruchem Chorzów, a następnie z Zagłębiem Lubin na wyjeździe i Cracovia u siebie. Potem w końcu będzie czas na złapanie oddechu. Ekstraklasa zatrzyma się na ponad dziesięć dni, ponieważ w całej Europie rozpocznie się przerwa na mecze reprezentacji. Polacy zagrają w tym czasie z Serbią w Poznaniu oraz z Finlandią we Wrocławiu.

Pogoń w roli reprezentacji

Podopieczni Czesława Michniewicza w tym czasie nie zamierzają jednak leżeć do góry brzuchami. Mało tego, wygląda na to, że rozegrają jeden bardzo ciekawy mecz sparingowy.

- Dostaliśmy propozycję rozegrania w tym czasie sparingu z reprezentacją Lichtensteinu - mówi trener Pogoni. - Mielibyśmy polecieć do Vaduz, ponieważ akurat im nie udało się znaleźć rywala na poziomie reprezentacyjnym. I być może do takiego meczu dojdzie. Cały temat rozpoczął się w czwartek, ale jeszcze nic nie jest potwierdzone.

Drużyna Gikiewicza jako alternatywa

Jeśli nie uda się wylecieć w Alpy, Pogoń ma jeszcze jednego ciekawego rywala w odwodzie.

- Mamy jeszcze propozycję od Eintrachtu Brunszwik - zdradza Michniewicz. - Była także opcja z RB Lispk, ale z nimi graliśmy przecież niedawno. Do Brunszwiku mamy natomiast niecałe 400 kilometrów, więc to też ciekawa alternatywa do rozważenia.

Eintracht to aktualnie szósta drużyna tabeli 2. Bundesligi. Jedną z największych gwiazd niemieckiego zespołu jest polski bramkarz, Rafał Gikiewicz.