Były piłkarz i trener Lecha oraz Warty Poznań włączony do sztabu trenerskiego Zawiszy Bydgoszcz

Krzysztof Pawlak, były piłkarz i trener m.in. Lecha oraz Warty Poznań, został członkiem sztabu szkoleniowego Zawiszy Bydgoszcz. Klub Radosława Osucha w sobotę rozegra pierwszą wiosenną kolejkę I ligi, a ich rywalem będzie Pogoń Siedlce.

Krzysztof Pawlak to wychowanek Calisii Kalisz, który w 1979 roku przeniósł się do Warty Poznań, by niedługo później przenieść się do Lecha Poznań. Dla "Kolejorza" w ciągu dziewięciu lat rozegrał ponad dwieście spotkań i zdobył z nim trzy Puchary Polski. Odszedł do belgijskiej Lokeren, następnie trafił do Szwecji, by na koniec kariery piłkarskiej wrócić do Warty.

W swojej przychodzie z trenerką miewał wzloty i upadki. To za jego czasów Warta spadła z ekstraklasy, prowadził m.in. ekstraklasowy Sokół Pniewy i Lecha Poznań. Pawlak zasłynął też jako jedyny w historii niepokonany selekcjoner reprezentacji Polski. Jak do tego doszło? Pawlak w latach 1996-97 był w kadrze asystentem Antoniego Piechniczka. Po rezygnacji selekcjonera trenerem tymczasowym został właśnie Pawlak. I poprowadził drużynę w jedynym spotkaniu - Polska pokonała Gruzję 4:1 w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. Na tym jednym meczu przygoda Pawlaka z kadrą się zakończyła. Później prowadził zespoły z niższych klas rozgrywkowych - ostatnio chociażby KKS Kalisz.

W piątek pierwszoligowy Zawisza Bydgoszcz poinformował, że Krzysztof Pawlak dołączył do sztabu szkoleniowego klubu. Pierwszy trenerem bydgoskiego klubu jest obecnie Zbigniew Smółka. W sobotę Zawisza rozegra pierwszy mecz rundy wiosennej, a jego rywalem będzie Pogoń Siedlce

Więcej o: