Ruch Chorzów. Czesław Michniewicz wskazał największe atuty niebieskich

Ruch Chorzów nie ma łatwego terminarza. Po porażkach z Legią Warszawa i Cracovią niebieskich czeka kolejne starcie z drużyną z czołówki.

Stwórz własną drużynę i Wygraj Ligę!

W poniedziałek chorzowianie zmierzą się z Pogonią. Zespół ze Szczecina w tym roku jeszcze nie przegrał. "Portowcy" mają w nogach jedno zwycięstwo i trzy remisy. W ostatniej kolejce Pogoń zremisowała w Białymstoku (0:0).

- Oczekiwania są duże, sami też wieszamy sobie poprzeczkę wysoko, ale oddźwięk jest taki, że stała się tragedia. Sporo osób spuściłoby flagi do połowy masztu i ogłosiło żałobę z powodu remisu. My do tego tak nie podchodzimy. Potrafimy lepiej grać w ofensywie i będziemy starać się to robić. Przypominam sobie fazę finałową ubiegłego sezonu. Graliśmy wtedy ładne mecze, wszyscy nas chwalili, ale punktów nie było. Dzisiaj gramy inaczej, przede wszystkim mądrzej. Jeszcze nie pokazaliśmy wszystkich atutów w ofensywie - mówi trener Czesław Michniewicz, którego cytuje internetowa strona klubu.

- Mamy przygotowany materiał na temat Ruchu. Poświecimy dużo uwagi Mazkowi, bo wyróżnia się w Ekstraklasie. Groźnymi zawodnikami są także Stępiński i Lipski, ale jest też wielu innych bardziej doświadczonych piłkarzy. To podobny zespół pod tym względem do nas. Remis nie daje nic żadnej z drużyn. To będzie otwarty mecz - zapowiada trener.

Więcej o: