Nowy trener w sztabie Zawiszy. Prowadził reprezentację Polski

Krzysztof Pawlak będzie II trenerem bydgoskich piłkarzy. Nowy szkoleniowiec zaprezentowany został oficjalnie na sesji zdjęciowej naszej drużyny.

Obecność Pawlaka w sztabie Zawiszy długo była tajemnicą. Już miesiąc temu były trener m.in. Floty Świnoujście, Podbeskidzia Bielsko-Biała, czy Warty Poznań był w sztabie naszego zespołu. Razem z piłkarzami pracował już podczas obozu w Hiszpanii.

- Dostałem propozycję do trenera Smółki i ją przyjąłem. Ostatnio byłem bez pracy. Wiem, jakie cele stawia sobie Zawisza i chcę pomóc w ich realizacji - mówi Pawlak. Przed laty był czołowym obrońcą Lecha Poznań. Zagrał także w 31 meczach reprezentacji Polski. Już jako szkoleniowiec w latach 1996-97 był asystentem Antoniego Piechniczka w kadrze. Potem został tymczasowym trenerem reprezentacji, którą poprowadził w wygranym meczu (4:1) przeciwko Gruzji.

- Od lat się przyjaźnimy. Potrzebowaliśmy jeszcze jednej osoby w sztabie. Krzysztof ma ogromne doświadczenie piłkarskie, jak i trenerskie. To duży atut, który na pewno nam się przyda - mówi I trener Zawiszy.

Więcej o: