Finisz Młodej Ligi. Tytułu mistrzowskiego bronią RCS Cerrad Czarni

Podczas najbliższego weekendu poznamy młodzieżowego mistrza Polski w siatkówce do lat 23. W stawce czterech finalistów sezonu 2015/2016 są siatkarze RCS-u Cerrad Czarnych Radom

Drugi rok z rzędu decydujące rozstrzygnięcia w Młodej Lidze siatkarzy zapadną na terenie województwa opolskiego. W poprzedniej edycji odbyły się one w Kędzierzynie-Koźlu, a tym razem turniej finałowy gości w Krapkowicach.

Przypomnijmy, że w tym sezonie doszło do zmiany formuły rozgrywek. Najpierw 14 ekip podzielonych było na dwie grupy: północną i południową, a potem odbyły się ćwierćfinały play - off.

Radomianie w fazie zasadniczej uplasowali się w swojej grupie na drugim miejscu, zaś potem wyeliminowali BBTS ATH Bielsko - Biała. Oprócz podopiecznych trenera Andrzeja Sitkowskiego prawo gry o tytuł i medale uzyskali: Lotos Trefl Gdańsk, Jastrzębski Węgiel oraz pełniąca rolę gospodarza turnieju finałowego Zaksa Kędzierzyn - Koźle. W sobotę 5 marca o godz. 15 na boisko wyjdą Lotos Trefl i Jastrzębski Węgiel, a od godz. 17.30 zaplanowano rewanż za zeszłoroczny finał, czyli starcie między obrońcami tytułu drużyną RCS -u Cerrad Czarnych, a Zaksą. Zwycięzcy tych meczów spotkają się w niedzielnym finale Młodej Ligi, zaś przegrani zmierzą się o brązowe medale. Warto dodać, że finałowy turniej będzie można oglądać na żywo dzięki internetowym relacjom. Transmisje (ze wszystkich pojedynków) zostaną przeprowadzone YouTube'owym kanale SiatkarskaLigaTV Extra - www.youtube.com/user/LigaTVExtra. Dostęp do transmisji będzie również możliwy za pośrednictwem witryny www.siatkarskaligatv.pl.

Program turnieju w Krapkowicach

Sobota 5 marca, godz. 15. Lotos Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel, godz. 17.30 RCS Cerrad Czarni Radom - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Niedziela 6 marca, godz. 10. - mecz o 3. miejsce, godz. 12.30 - finał.

Więcej o: