Lech Poznań znów wpuszcza za darmo na mecz. Będzie rekord gimnazjalistów?

Sześć tysięcy zgłoszeń przyjął Lech Poznań od osób, które chcą w niedzielę za darmo obejrzeć mecz mistrzów Polski z Cracovią w ramach akcji ?Gimnazjaliści na Kolejorza!?

Poznański klub co rundę otwiera bramy stadionu dla uczniów gimnazjów z Wielkopolski. Mecze, na które gimnazjaliści są wpuszczani za darmo, dość łatwo rozpoznać później po nienaturalnie wysokiej frekwencji. Trudno bowiem przypuszczać, by bez wsparcia nastolatków na jesienny mecz z Górnikiem Łęczna przyszło ponad 23 tys. widzów, a niemal rok temu pojedynek z Koroną Kielce zechciało obejrzeć blisko 24,5 tys. ludzi.

Teraz wybór padł na niedzielny pojedynek z Cracovią, na którym frekwencja i tak rośnie ze względu na to, że to tzw. mecz przyjaźni. Z trybun stadionu przy Bułgarskiej będą go mogli obejrzeć gimnazjaliści, a zorganizowane grupy już od dawna zgłaszają się do klubu. Klub otrzymał już listy z nazwiskami 6 tys. uczniów, którzy przyjadą na mecz ze swoimi opiekunami. Celem jest pobicie rekordu ze spotkania z Górnikiem Łęczna, gdy na widowni było ich 10,7 tys.

Lech Poznań zapewnia, że jeszcze do soboty będzie przyjmował zgłoszenia, a każda grupa otrzyma potwierdzenia przyznania darmowych wejściówek oraz informacje dotyczące tego, jak dojechać na stadion i jak się po nim poruszać.

Najliczniejsza grupa zgłosiła się z gimnazjum w Żerkowie. Liczy 138 osób. W czołówce są też szkoły z Miłosławia, Gniezna, Poznania i Gostynia.

Więcej o: