Koniec zimy, czyli wraca piłkarska wiosna w II lidze

Radomiak Radom w sobotę przystępuje do walki o II-ligowe punkty, a pierwszym w 2016 roku rywalem Zielonych będzie Raków Częstochowa. Rywale mierzą w awans do I ligi.

Nie tylko niezwykle trudne warunki związane z murawą boiska, będą czekały w sobotę na zawodników Radomiaka Radom. O ile arbiter tego pojedynku, a więc Kornel Paszkiewicz z Wrocławia, zadecyduje o tym, że podopieczni Jacka Magnuszewskiego będą mogli stanąć do rywalizacji o punkty, to ich przeciwnikiem będzie Raków Częstochowa.

Obecnie częstochowianie znajdują się na trzecim miejscu w tabeli, i obok aktualnego lidera: Stali Mielec, jak i Wisły Puławy i GKS-u Tychy - SA wymieniani jako faworyci do awansu do I ligi. Warto przypomnieć, że bezpośredni awans do rozgrywek zaplecza ekstraklasy zapewnia sobie trzy najlepsze zespoły II ligi, zaś czwarty zmierzy się w barażu z 15 zespołem I ligi.

Raków w okresie zimowym nie próżnował. Działacze dokonali kilku znaczących transferów, a przede wszystkim utrzymali czołowych piłkarzy z rundy jesiennej, zaś piłkarze stoczyli aż 14 gier kontrolnych z czego przegrali zaledwie raz. Raków okazał się gorszy jedynie od I-ligowego GKS-u Katowice.

Ponadto podopieczni duetu trenerskiego: Krzysztof Kołaczyk i Przemysław Cecherz zdobyli w sparingach 33 bramki a stracili ich 19. Najlepszymi strzelcami Rakowa w tym czasie byli: Błażej Radler, Wojciech Okińczyc i Rafał Figiel - po cztery.

Z kolei Radomiak w przeciwieństwie do sobotniego rywala, nie może już pochwalić się tak dobrym bilansem gier kontrolnych. Oczywiście jak mawia trener Jacek Magnuszewski, to tylko element treningu, podczas którego zawodnicy mają realizować założenia taktyczne, ale Zieloni przegrywali z III-ligowcami, a przegrana z Legionovią Legionowo różnicą pięciu goli wywołała wśród miejscowych kibiców niezliczoną liczbę komentarzy.

Na usprawiedliwienie takie stanu rzeczy, należy wskazać fakt, że trener nie rozegrał praktycznie żadnego pojedynku w takim samym zestawieniu. Przez większą część okresu przygotowawczego wielu podopiecznych szkoleniowca, było kontuzjowanych bądź doskwierały im choroby.

Mimo wszystko szkoleniowiec liczy na udany start przeciwko Rakowowi. - Sparingi to już historia. Przeciwko Rakowowi musimy zagrać niezwykle walecznie. Zresztą warunki boiskowe z pewnością nie pozwolą obu ekipą na granie ładnego dla oka futbolu. Spodziewam się zażartej walki, który z zespołów będzie bardziej waleczny, ten wygra - przyznał szkoleniowiec.

Mecz Radomiaka z Rakowem rozpocznie się na Stadionie Miejskim w sobotę o godz. 15.

Wyniki meczów sparingowych Rakowa:

RKS Raków - BKS Stal Bielsko-Biała 3:2, Warta Działoszyn 4:1, Rekord Bielsko-Biała 1:1, Odra Opole 2:1, Zjednoczeni Bełchatów 3:2, Skra Częstochowa 4:2, Puszcza Niepołomice 1:1, Piłkarski Diament 1:0, Ślęza Wrocław 3:1, Chrobry Głogów 3:1, Miedź Legnica 4:4, GKS Katowice 1:2, MKS Kluczbork 1:1, ŁKS Łódź 2:0.

Więcej o: