Developres poza podium w Młodej Lidze Kobiet. Dwie porażki w turnieju finałowym

Zespół Developresu SkyRes V LO Rzeszów zajął czwarte miejsce w rozgrywanym w Krapkowicach Turnieju Finałowym Młodej Ligi Kobiet. Rzeszowianki przegrały oba spotkania.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Młode siatkarki Developresu SkyRes V LO Rzeszów do Turnieju Finałowego Młodej Ligi Kobiet wdarły się przebojem. Bardzo dobrze spisały się w rundzie zasadniczej. Na 30 możliwych punktów podopieczne trenera Zbigniewa Barszcza zdobyły 23 oczka. Punkt więcej w grupie B wywalczył jedynie Impel Wrocław. Następnie Developres w drodze do turnieju finałowego wyeliminował Chemika Police.

To jednak wszystko na co stać było rzeszowski zespół. W Krapkowicach lepsze od rzeszowianek, w składzie których zagrały cztery zawodniczki z pierwszego zespołu, Ewa Śliwińska, Paulina Głaz, Ewelina Janicka i Paulina Filipowicz, okazały się drużyny Budowlanych Łódź i Legionovii Legionowo. Łodzianki pokonały Developres w półfinale 3:0 (25:19, 25:21, 25:17), a Legionovia nie dała większych szans drużynie z Podkarpacia w meczu o 3. miejsce wygrywając 3:0 (25:13, 25:19, 25:20).

Finał Młodej Ligi rozpocznie się o godz. 16:30. Zagrają w nim zespołu Budowlanych Łódź i PGE Atomu Trefla Sopot.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: