Toruń areną lekkoatletycznych MP. Pasjonujący konkurs pchnięcia kulą

Reprezentanci ponad 70 klubów wystartują w weekend w Toruniu podczas jubileuszowych 60. Halowych Mistrzostw Polski. Na starcie nie zabraknie gwiazd krajowej lekkoatletyki m.in. Kamili Lićwinko czy Tomasza Majewskiego.

W Arenie Toruń zapowiadają się dwa dni wspaniałych sportowych emocji. Start w Grodzie Kopernika awizują wielkie gwiazdy polskiego sportu, medaliści największych imprez światowych. W sumie do startu w zawodach zgłoszono ponad 250 lekkoatletów.

Niezwykle interesująco zapowiada się rywalizacja w pchnięciu kulą panów. W finale tej konkurencji (niedziela, 16:55) możemy spodziewać się zaciętej walki pomiędzy trzecim w światowych tabelach Michałem Haratykiem, zaledwie 19-letnim utalentowanym mistrzem Europy i świata w gronie juniorów Konradem Bukowieckim oraz dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim Tomaszem Majewskim. Stawką tej potyczki będą nie tylko medale, ale również przepustki na 16. IAAF Halowe Mistrzostwa Świata, które 17 marca rozpoczynają się w amerykańskim Portland.

Wysoko w tym roku skaczą polscy tyczkarze - nasi reprezentanci Piotr Lisek oraz Robert Sobera pokonali już poprzeczkę zawieszoną na 5.77, a Paweł Wojciechowski podczas mityng w Clermont-Ferrand skoczył aż 5.84. Obecność tej trójki jest gwarantem znakomitych rezultatów w Arenie Toruń podczas sobotnich zmagań.

Halowa mistrzyni świata z 2014 roku w skoku wzwyż Kamila Lićwinko przygotowuje się do obrony złotego medalu podczas światowego czempionatu IAAF w Portland. Ostatnim przystankiem na szlaku startowym zawodniczki Podlasia Białystok są mistrzostwa Polski w Toruniu (w zeszłym roku skoczyła w Grodzie Kopernika 2.02 ustanawiając rekord Polski). Finał, w którym najgroźniejszą rywalką białostocczanki, będzie dobrze spisująca się w tym sezonie Urszula Gardzielewska, zaplanowano na niedzielny wieczór.

Emocji nie zabraknie również na bieżni - w Toruniu wystartuje m.in. dwukrotny mistrz Europy młodzieżowców w biegu na 200 metrów Karol Zalewski, a w biegach płotkarskich zobaczymy Karolinę Kołeczek i Artura Nogę. W sprincie na 60 metrów pań udany sezon kontynuować będzie Marika Popowicz-Drapała, a na 1500 metrów wystartuje była liderka tegorocznych tabel światowych na tym dystansie Renata Pliś.

Główne sesje mistrzostw rozgrywane będą w sobotę od 16:00, a w niedzielę od 17:00. W godzinach przedpołudniowych w Arenie Toruń obywać się będą eliminacje oraz część konkurencji wielobojowych. Bilety na 60. Halowe Mistrzostwa Polski dostępne są m.in. w serwisie eBilet.pl.

Relacje z Areny Toruń będzie można śledzić na stronie PZLA oraz w naszych mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube) - będą one oznaczane hashtagami #60HMP oraz #HMP2016.

Relacja telewizyjna z I dnia będzie przeprowadza on-line przez stację KP-Sport na stronie KPSport.pl. Niedzielne zmagania pokaże wieczorem TVP Sport.

Program minutowy zawodów dostępny jest w zakładce imprezy na stronie PZLA.

Więcej o: