Krzysztof "Diablo" Włodarczyk miał wypadek w drodze na galę w Sosnowcu

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk miał wypadek w drodze do Sosnowca, gdzie w piątek odbędzie się gala bokserska z jego udziałem.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

O wypadku poinformował portal ringpolska.pl. "Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej został uderzony przez inne auto, przez co zjechał na sąsiedni pas, wpadając w nadjeżdżającego TIR-a". Zdaniem portalu Włodarczyk weźmie udział w piątkowej gali.

34-letni pięściarz, były mistrz świata organizacji WBC oraz były mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej wraca na ring po prawie półtorarocznej przerwie. W Sosnowcu rywalem "Diablo" będzie Rosjanin Walery Brudow. - To doświadczony. Nietuzinkowy zawodnik. Na pewno wyjdę na ring z chłodną głową. Nie rzucę się na niego. Pierwsze rundy to będzie czas na rozpoznanie. Liczy się tylko to, żeby po ostatnim gongu, to moja ręka powędrowała w górę - podkreśla pięściarz, który na zawodowych ringach wygrał 49 pojedynków, trzy przegrał, a jeden zremisował.

Pięć lat starszy od Włodarczyka Brudow legitymuje się rekordem 42-7. W 2006 roku wygrał w Paryżu z Panamczykiem Luisem Pinedą i wywalczył pas WBA.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.