Daszek i Rocha w roli kilerów w Szczecinie. Wysokie zwycięstwo nafciarzy

Tylko przez niespełna kwadrans piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock musieli prowadzić wyrównany bój z Pogonią Szczecin. Potem włączyli drugi bieg i spokojnie odjechali gospodarzom. W przedostatnim meczu fazy zasadniczej Superligi w środę wysoko wygrali 40:22 (20:13).

Mecz zapowiadał się ciekawie. Pogoń, która walczy jeszcze o awans do fazy play-off miała postawić się nafciarzom. Tak samo jak to zrobiła na początku tego sezonu, gdy sensacyjnie zremisowała z kieleckim Vive.

Od pierwszych minut gospodarze walczyli, choć przegrywali dwoma bramkami, to szybko niwelowali straty, dwukrotnie też wychodzili na prowadzenie (6:5 i 7:6). Ale jak się później okazało, to było wszystko na co było stać szczecinian w tym pojedynku. Płoccy piłkarze ręczni zdobywali przewagę seriami. W 13. min od stanu 6:7 odskoczyli na cztery bramki (w 20. min 11:7). Jeszcze przed przerwą przewaga ta urosła do siedmiu trafień.

Już na początku drugiej połowie świetnymi interwencjami wykazał się bramkarz Orlen Wisły Rodrigo Corrales, w sumie miał 50-procentową skuteczność. A jego koledzy konsekwentnie powiększali przewagę. W 37. min wynosiła ona 10 bramek (24:14), po tym jak gospodarzom udało się zdobyć kolejnego gola, zaczęli popełniać błędy, mieli kilka strat, które z zimną krwią wykorzystali nafciarze. Między 37. a 43 minutą rzucili rywalom pięć bramek, nie stracili żadnej. To był nokaut, Wisła prowadziła 29:15.

Wysokie prowadzenie pozwoliło trenerom Orlen Wisły wprowadzić do gry młodego 17-letniego Aleksandra Olkowskiego, który powiększył swój dorobek bramkowy w Superlidze. Po debiutanckim golu w meczu z MMTS-em Kwidzyn, tym razem dołożył dwa trafienia.

Świetną skutecznością wykazali się prawoskrzydłowy Orlen Wisły Michał Daszek oraz kołowy Tiago Rocha. Obaj zdobyli łącznie 21 bramek (odpowiednio 11 i 10). To ponad połowa dorobku całego zespołu w tym spotkaniu.

Nafciarze już w czwartek mają trening w Płocku, w piątek ruszają w drogę do Veszprem na ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o godz. 17.

Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 22:40 (13:20)

Pogoń: Morawski, Tatar - Zaremba 9, Kniazeu 6 (2), Gierak 3, Walczak 2, Trzaszczka 1, Fedańczak 1, Krysiak 1

Orlen Wisła: Wichary, Corrales - Daszek 11 (1), Rocha 10 (1), Pusica 4, Toledo 4, Wiśniewski 4, Ghionea 2 (1), Olkowski 2, Tarabochia 2, Racotea 1, Kwiatkowski

Kary: Pogoń - 2 min; Orlen Wisła - 10 min