Jest nowy terminarz I ligi dla Kolejarza Opole

Wydawało się, że zamieszanie wokół rozgrywek ligowych w Polsce już dawno za nami i kluby mogą ostatni miesiąc przygotowań poświęcić na faktyczne przygotowania. Nic bardziej mylnego. Główna Komisja Sportu Żużlowego na niespełna cztery tygodnie przed pierwszą kolejką Nice Polskiej Ligi Żużlowej zmieniła terminarz.

Dużo mówiło się o tym, że już w pierwszym meczu, w poniedziałek wielkanocny, Kolejarz Opole zmierzy się z Włókniarzem Częstochowa. Przed laty pojedynki obu zespołów budziły wiele emocji. Według opublikowanego w czwartek nowego planu oba zespoły zmierzą się ze sobą dopiero 4 września.

Pierwszym przeciwnikiem opolan będzie za to Polonia Bydgoszcz. Klub, który w tym sezonie ma zdecydowanie mniejsze aspiracje, niż Włókniarz. Walczyć chce bowiem o utrzymanie w pierwszej lidze. Co ciekawe, kapitanem zespołu znad Brdy będzie były zawodnik Kolejarza Marcin Jędrzejewski.

Zmiana terminarza to pokłosie negatywnych opinii, jakie wypowiadali na temat pierwotnej wersji prezesi klubów. Chodziło m.in. o środowe terminy spotkań. Swoje uwagi na ten temat miała również Telewizja Polska, która relacjonować będzie mecze Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Przy okazji spotkania czwartkowego, kiedy to został przyklepany nowy terminarz, poruszona była również właśnie kwestia relacji telewizyjnych. Ustalono, że w związku z dużym zainteresowaniem widzów relacjami kluby nie będą musiały płacić za przyjazd ekipy TVP. Dodatkowo wkład finansowy sponsora ligi - firmy Nice, ma być podzielony równo między kluby, część dostanie się więc też opolskiemu Kolejarzowi. A jak się udało ustalić będzie to po około 30 tys. zł.

Warto odnotować, iż w pozostałych meczach przy ul. Wschodniej opolanie zmierzą się z kolejno z takimi ekipami jak 10.04 - Wanda Kraków, 24.04 - Lokomotiv Daugavpils, 8.05 - Stal Rzeszów, 29.05 - Polonia Piła, 19.06 - KSM Krosno, 10.07 - Wybrzeże Gdańsk, 21.08 - Orzeł Łódź, 4.09 - Włókniarz Częstochowa, 18.09 - Kolejarz Rawicz. A na 25.09 jedyny wyjazd, do Rawicza.

Więcej o: