Włókniarz Częstochowa. Trener Kafel relacjonuje ze zgrupowania w Złotym Potoku

Żużlowcy Eko-Dir Włókniarza Częstochowa od niedzieli przebywają na zgrupowaniu w Złotym Potoku. Trenują tam pod okiem Józefa Kafla i odpowiedzialnego za przygotowanie ogólnorozwojowe Tomasza Skrzypka.

Na zgrupowaniu stawili się niemal wszyscy zawodnicy z kadry Włókniarza Częstochowa. - Mamy prawie całą drużynę - mówi trener Józef Kafel. - Wkrótce dołączy do nas Nicolai Klindt i w ten sposób obecny będzie na najważniejszej części zgrupowania. Brakuje Tomasa Jonassona, który nie mógł być z nami, ale przygotowuje się indywidualnie i na pewno o jego dyspozycję możemy być spokojni.

Trenerzy wspólnie ustalili plan treningów, na bieżąco kontrolują każdego zawodnika i dostosowują ćwiczenia do jego potrzeb. Zajęcia zajmują żużlowcom niemal cały dzień. - Dwa razy dziennie mamy mocne zajęcia - relacjonuje Kafel. - Do południa sala, po południu trening na rowerach stacjonarnych i w terenie. Mamy w planach również rowery górskie. Co prawda pogoda trochę pokrzyżowała nam te plany, ale jesteśmy dobrej myśli. Liczymy, że uda nam się wyjechać na tutejsze szlaki rowerowe.

Józef Kafel podkreśla, że wszyscy zawodnicy trenują bardzo ciężko i sumiennie. - Ćwiczenia są bardzo trudne i wymagające, ale nasi podopieczni dzielnie to znoszą. Chwali ich również Tomasz Skrzypek, który podkreśla, że są dobrze wytrenowani.

Kibice zastanawiali się przed zgrupowaniem, czy zawodnicy będą dojeżdżać do Złotego Potok, czy będą tam na stałe. - Baza znajduje się w Złotym Potoku - wyjaśnia Józef Kafel. - Do Częstochowy dojeżdżamy raz dziennie, na zajęcia w Strefie Fitness.

Zgrupowanie potrwa do sobotniego popołudnia włącznie. Żużlowcy Włókniarza w piątek, około godziny 16, pojawią się w hali na Zawodziu, gdzie odbędzie się prezentacja drużyny. Po zakończeniu imprezy wrócą do Złotego Potoku. Zjedzą tam obiad, a wcześniej spotkają się na jeszcze jednym treningu.

Więcej o: