Nafciarze pojechali do Szczecina. W składzie jest Alex Olkowski

W środę w Szczecinie piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock zagrają z Pogonią przedostatni mecz rundy zasadniczej Superligi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.15.

Trenerzy Manolo Cadenas i Krzysztof Kisiel nie będą mogli skorzystać z pięciu zawodników. Ze względu na kontuzje z gry są wyłączeni: Bartosz Konitz, Marco Oneto i Angel Montoro. Kołowy Mateusz Piechowski, który został mocno poturbowany w pojedynku Ligi Mistrzów z PSG, pojechał na badania do kliniki w Poznaniu. Ze względu na limit obcokrajowców poza składem jest Serb Ivan Nikcević.

W jego miejsce trenerzy zabrali do Szczecina młodego, zaledwie 17-letniego rozgrywającego Aleksandra Olkowskiego. Zawodnik ten ma już za sobą udany debiut w seniorach w meczu z MMTS-em Kwidzyn. Z konieczności zagrał wówczas na lewym skrzydle, zdobył gola.

Pogoń Szczecin cały czas walczy o awans do fazy play-off. Obecnie zajmuje dziewiątą lokatę. Do Gwardii Opole, która zajmuje ósme miejsce, ostatnie premiowane grą w play-offach o miejsca 1-8, traci dwa punkty. Szczecinianie, zwłaszcza na własnym terenie, są drużyną bardzo groźną. Mogło się o tym przekonać kieleckie Vive, które już na starcie ligi zremisowało w Szczecinie.

W ostatniej kolejce Pogoń odniosła pewne zwycięstwo, na wyjeździe wygrywając ze Śląskiem Wrocław (29:20). Na uwagę zasługuje dobra postawa w tym meczu bramkarza Pogoni, wychowanka Wisły Płock Adama Morawskiego. A także 23-letniego Patryka Walczaka, który zdobył 12 bramek.

Więcej o: