42-200. Będzie pierwszy w Częstochowie maraton!

1 maja na trasie Częstochowa - Olsztyn - Mstów odbędzie się pierwszy w naszym mieście bieg maratoński.

- Jeśli biegniesz, stajesz się wolny. Podczas biegu czas dla Ciebie nie istnieje, a wszystko co dzieje się wokoło nie ma znaczenia. Jednak

jedyną drogą do przesunięcia granic własnego umysłu jest walka w Maratonie. Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej edycji Maratonu 42-200 ! - piszą członkowie Klubu Sportowego City Cross, który wspólnie z miastem Częstochowa zorganizuje 1 maja maraton.

- To ma być pierwszy w historii Częstochowy, mamy nadzieję, duży maraton, który na stałe wpisze się w kalendarz ogólnopolskich i

międzynarodowych biegów - mówi jeden z organizatorów Daniel Woch. Jak podkreśla Woch, Częstochowa to idealne miejsce do zorganizowana takiego biegu.

- To jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce i postanowiliśmy to wykorzystać. Trasa przebiegać będzie przez miasto oraz gminy Olsztyn i Janów a więc atrakcyjne widokowo tereny, co powinno bardzo szybko wypromować imprezę i umieścić ją w pierwszej dziesiątce największych biegów w kraju - dodaje organizator.

Nazwa biegu 42-200 nie jest oczywiście przypadkowa, a wszystkim częstochowianom doskonale znana.

- Długość maratonu to taki niepełny kod pocztowy Częstochowy. Można więc powiedzieć, że impreza jest nam przeznaczona i będzie skazana na sukces - przekonuje Woch.

Bieg odbędzie się 1 maja, start o godz. 9 na Starym Rynku. Meta znajdować się będzie na placu im. Władysława Biegańskiego. Wcześniej biegacze podążą do Olsztyna, stamtąd do Mstowa i przez Przeprośną Górkę wrócą do Częstochowy. Od godz. 8.30 do 14.30 trasa będzie zamknięta dla ruchu kołowego.

Startować mogą tylko pełnoletni - obowiązywał będzie limit czasu ukończenia biegu wynoszący 6 godzin oraz przebiegnięcia połowy

dystansu w czasie co najmniej 2 godz. 30 min. Po przekroczeniu tego limitu uczestnicy zobowiązani będą do zejścia z trasy biegu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 kwietnia lub wyczerpania limitu zgłoszeń. Za zgłoszenie uważa się przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z opłatą startową w wysokości 50 zł (do 31 marca) lub 70 zł (do 28 kwietnia). Zgłaszać można się poprzez strony internetowe: citycross.pl, maratonypolskie.pl lub maraton42200.pl

Limit uczestników startujących w Maratonie i w biegu na 5 km, który będzie rozgrywany równocześnie to łącznie 1000 osób.

- Częstochowa już dawno nam się rozbiegała. Obecnie przybywa tylko miejsc i okazji do tego, żeby biegacze mogli się spotkać i rywalizować. Maratonu brakowało, ale liczę, że 1 maja z powodzeniem odbędzie się ten pierwszy. Zapraszamy wszystkich na start - dodaje Woch.

Więcej o: