Smuda, Janas, a może Rumak? Kto powinien zostać trenerem Wisły? [SONDAŻ]

Po zwolnieniu Tadeusza Pawłowskiego Wisłę tymczasowo objął Marcin Broniszewski. Przy Reymonta szukają jednak nowego szkoleniowca. Kto powinien nim zostać?

Facebook?  | A może Twitter? 

Pawłowski prowadził Wisłę przez dwa miesiące. W tym czasie w trzech meczach ekstraklasy zespół zdobył punkt za remis z Górnikiem Łęczna. Sobotnia porażka z Podbeskidziem zdecydowała o zwolnieniu szkoleniowca.

W Krakowie szukają nowego trenera. Ruszyła giełda nazwisk. Jednym z kandydatów jest Franciszek Smuda. Były selekcjoner reprezentacji Polski stracił pracę przy Reymonta rok temu, kiedy zastąpił go Kazimierz Moskal. Sam nie wyklucza powrotu na ławkę Wisły. Wiadomo też, że już po zwolnieniu spotykał się z właścicielem klubu Bogusławem Cupiałem.

Według "Przeglądu Sportowego" kandydatem na następcę Pawłowskiego jest też inny były selekcjoner - Paweł Janas. W przeszłości prowadził m.in. Legię Warszawa, Amikę Wronki czy Lechię Gdańsk. Ostatnio był trenerem Bytovii Bytów, z którą rozstał się przed rokiem.

W grę mogą też wchodzić kandydatury trenerów, którzy byli brani pod uwagę jako następcy zwolnionego jesienią Moskala. Wtedy klub miał rozmawiać z Maciejem Skorżą i Mariuszem Rumakiem. Ten pierwszy zdobywał już z Wisłą mistrzostwo Polski. Obaj wciąż pozostają bez pracy.

Wielu uważa, że wszystko co złe w tym sezonie przy Reymonta rozpoczęło się od zwolnienia Moskala. Zespół pod jego wodzą często remisował, ale był chwalony za sposób gry. I zdobył 23 punkty. Następcy Moskala w siedmiu meczach wywalczyli tylko punkt.

A kto Twoim zdaniem powinien zostać trenerem Wisły? Zapraszamy do oddania głosu w naszym sondażu.

Kto powinien zostać trenerem Wisły Kraków?
Więcej o: