Speedway Best Pairs na Motoarenie w nowej formule [ZDJĘCIA]

Już po raz czwarty największe gwiazdy zjadą do Torunia, aby powalczyć na MotoArenie.

Najlepsze żużlowe pary, walka do ostatnich metrów, widowiskowa oprawa. To wszystko w nowej, wcześniej niespotykanej w speedwayu odsłonie. o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Speedway Best Pairs. Najlepsze żużlowe pary, walka do ostatnich metrów, widowiskowa oprawa. To wszystko w nowej, wcześniej niespotykanej w speedwayu odsłonie.

Starcie o miano najlepszego duetu zostanie zaprezentowana w nowej formie. Reprezentacje narodowe zastąpione będą przez teamy firmowe, w których pojadą zawodnicy współpracujący z daną marką. Nie zmieniają się natomiast zasady, tabela biegowa ani punktacja w zawodach. 7 drużyn wystartuje w 21 biegach fazy zasadniczej, biegu barażowym oraz wyścigu finałowym wyłaniającym zwycięzcę danej rundy SBP. W przypadku biegu remisowego wygrana w bezpośrednim starciu przypadnie zdobywcom drugiej i trzeciej pozycji.

Podczas pierwszej odsłony SBP kibice będą mogli zobaczyć m.in. 3-krotnego mistrza świata i najlepszego "parowego" zawodnika w minionym sezonie Nickiego Pedersena, dwukrotnego Mistrza Europy Emila Sajfutdinowa, Mistrza Europy z 2013 roku i zarazem nowy nabytek miejscowego klubu Martina Vaculika, znakomicie czujących się na toruńskiej nawierzchni byłych Mistrzów Świata - Grega Hancocka i Chrisa Holdera, niezwykle widowiskowo jeżdżącego zwycięzcę jednej z toruńskich rund GP Antonio Lindbaecka, a także czołowych Polaków - wracającego

po kontuzji Jarosława Hampela i Piotra Protasiewicza, którzy wystartują w jednym teamie,

oraz Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów Bartosza Zmarzlika i ulubieńca miejscowej publiczności Pawła Przedpełskiego.

Tegoroczne Speedway Best Pairs to przede wszystkim zdecydowanie bardziej wyrównany poziom sportowy. Rywalizacja teamów firmowym wzrośnie nieprzewidywalność wyników, a zacięte pojedynki do samej mety oglądać będzie można w niemal każdym wyścigu. Geometria toruńskiego owalu należy do najlepszych pod względem możliwość walki na dystansie, dlatego każde zawody odbywające się na MotoArenie zawsze dostarczają kibicom maksimum sportowych wrażeń.

Zyska także oprawa zawodów. Wspomniana nowa forma, wcześniej w tym sporcie niespotykana, budzi skojarzenia z teamami znanymi z Formuły 1 czy też wyścigów Moto GP. Zauważą to zarówno kibice zgromadzeni na stadionie, jak w fani śledzący zawody podczas transmisji telewizyjnej w stacji Eurosport. Dzięki temu Speedway Best Pairs, mimo konieczności wprowadzenia modyfikacji, zapowiada wyjątkowe emocje na rozpoczęcie sezonu żużlowego.

Zestawieni składów I rundy Speedway Best Pairs w Toruniu (02.04.2016)

Więcej o: