Rekordowa liga pływaków. Najliczniejsza grupa była z Płocka [FOTO]

341 zawodników z 19 klubów wzięło udział w pierwszej rundzie Płockiej Ligi Pływania. - Zawody były doskonałą promocją pływania. I okazją, by sprawdzić naszych młodych pływaków w rywalizacji z rówieśnikami z innych miast, zwiększyć ich motywację do trenowania - podkreśla Jurij Szyczkow.

Trener Klubu Pływackiego MZOS Płock dodaje, że jeszcze nigdy w Płockiej Lidze Pływania nie było aż tylu zawodników. - Ustanowiliśmy rekord - cieszy się Szyczkow. - Moja radość jest tym większa, że najliczniejszą reprezentację miał Płock. Z dwóch miejskich klubów MZOS i SWIM wystartowało łącznie blisko 130 młodych pływaków. To pokazuje, że pływanie w naszym mieście było, jest i będzie. I warto dbać o tę dyscyplinę sportu. Dzieciaki osiągały dobre wyniki, będziemy mieć z nich w przyszłości wiele radości.

Dla nieco starszych zawodników (z rocznika 2001/2002) był to dobry sprawdzian przed mistrzostwami Polski juniorów młodszych (4-6 marca). Ci w wieku 14 lat będą walczyć o medale w Olsztynie, a 15-latki jadą do Gorzowa Wielkopolskiego.

Pierwsza runda Płockiej Ligi Pływania nie odbyłaby się bez wsparcia finansowego płockiego Urzędu Miasta. Kolejne rundy odbędą się: 26 marca, 23 kwietnia i 21 maja. Już teraz serdecznie zapraszamy na trybuny!

Więcej o:
Copyright © Agora SA