Złoty medal radomianki w mistrzostwach Polski w tenisie

Rozstawione z numerem pierwszym, zawodniczki: Weronika Domagała (RKT Return Radom) i Anastasiya Shoshyna (AT Angelique Kerber Puszczykowko) - pokonały trzy pary, i w Zielonej Górze zdobyły złote medale Mistrzostw Polski.

W pierwszym pojedynku para radomsko - puszczykowska miała wolny los i dzięki temu zawody rozpoczynała od razu od ćwierćfinału. W nim po niezwykle dramatycznym spotkaniu okazała się lepsza od Joanny Zawadzkiej i Oliwi Szymczuch. Ta druga, przed laty również reprezentowała klub z Radomia. W pierwszym secie, triumfowały niżej rozstawione zawodniczki 6:7. W kolejnych już zdecydowanie 6:1 wygrały faworytki, i o awansie Domagały i Shoshyny do kolejnej rundy decydował wygrany 10:8 tie-break.

W półfinale dominacja pary z Radomia i Puszczykowa nie podlegała już dyskusji, o czym świadczy chociażby wynik 6:2 6:2. Domagała i Shoshyna awans do finału zapewniły sobie pokonując parę: Kuczer/Śnita.

W końcu w finale rozstawione z numerem 1 tenisistki trafiły na turniejową "trójkę", a więc parę: Podlińska/Polańska i wygrały 7:5 6:3.

Wyniki turnieju deblowego:

Pierwsza runda : Szymczuch/Zawadzka - Kubka/Silwanowicz 7:5, 6:4.

Ćwierćfinały : (1) Domagała/Shoshyna - Szymczuch/Zawadzka 6:7 (5), 6:1, 10:8; Kuczer/Śnita - (4) Dobrowolska/Przybylska 6:0, 6:1; (3) Podlińska/Polańska - Jastrzębska/Sosnowska 6:3, 6:4; (2) Borgman/Buczyńska - Gałka/Zduniak 6:0, 6:3.

Półfinały : Domagała/Shoshyna - Kuczer/Śnita 6:2, 6:2; Podlińska/Polańska - Borgman/Buczyńska 3:6, 6:1, 10:5.

Finał : Domagała/Shoshyna - Podlińska/Polańska 7:5, 6:3.