Siatkarski turniej Partnerstwa Regionalnego "Czarni" [ZDJĘCIA]

To był strzał w przysłowiową dziesiątkę. W zorganizowanym po raz pierwszy turnieju siatkarskim Partnerstwa Regionalnego Czarni wzięło udział trzynaście zespołów

W hali Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu rywalizowało ponad 200 uczniów z wszystkich miast i gmin uczestniczących w projekcie Stowarzyszenia CZARNI Radom. - To innowacyjny projekt który działa od października i ma na celu wsparcie rozwoju siatkówki. Chcemy scalić środowisko w Radomiu, ale i wyjść poza miasto - przypominał Mariusz Szyszko, dyrektor zarządzający SCR i prezes klubu Cerrad Czarni Radom.

W turnieju triumfowała reprezentacja PG z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 z Pionek, która w spotkaniu decydującym o końcowej klasyfikacji pokonała w dwóch setach Wolanów. Ryszard Kosiec wraz z podopiecznymi ostatecznie cieszył się z trzeciego miejsca. Drugie przypadło ekipie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. św. Stanisława Kostki w Przysusze. Dla wielu był to główny faworyt turnieju. Meczowi prowadzonego przez Wojciecha Norka zespołu z reprezentacją Gimnazjum z Wolanowa towarzyszyły ogromne emocje. Tuż za podium sklasyfikowana została drużyna PG im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu. - Przegraliśmy tylko jeden mecz w całym turnieju - nie mógł odżałować Michał Jakóbczyk, opiekun drużyny.

Uczestnikom turniej dostarczył niezapomnianych wrażeń. Najlepsza ekipa w nagrodę odebrała okazały puchar. Tymczasem wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki. Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością Edyta Biedka-Wlazłoi Grażyna Mazur, wicedyrektorki Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu. - To strzał w przysłowiową dziesiątkę. Młodzież bardzo interesuję się siatkówką. Lubi grać na lekcjach. Poza tym prowadzimy zajęcia pozalekcyjne. Osobiście także lubię grać w siatkówkę - przyznał Paweł Wlazło, nauczyciel Publicznego Gimnazjum w Przytyku.

Poczynaniom na parkiecie przyglądali się trenerzy grup młodzieżowych Radomskiego Centrum Siatkarskiego. - Gościliśmy ok. 200 chłopaków z regionu. To doskonały przegląd kadr. Kilku jego uczestników ma szansę trenować siatkówkę na wyższym poziomie. Oczywiście jeżeli podejmą systematyczne zajęcia - podkreślał Andrzej Sitkowski, trener juniorów Czarnych. Turniej został zorganizowany po raz pierwszy, ale na pewno będzie kontynuowany. - Nie ma innej możliwości. Osobiście widzę same korzyści. Jeżeli Stowarzyszenie CZARNI wyrazi taką wolę chętnie podejmiemy się organizacji siatkarskich zmagań w przyszłym roku - zadeklarował Paweł Wlazło.

Końcowa klasyfikacja: 1.Pionki, 2.Przysucha, 3.Wolanów, 4.Zwoleń, 5.Przytyk, 6.Gózd, 7.Wierzbica, 8.Białobrzegi, 9.Kozienice, 10.Iłża, 11.Zakrzew, 12.Jedlińsk, 13.Garbatka-Letnisko.

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA