Biegiem uczczą pamięć Żołnierzy Wyklętych. Impreza w niedzielę w Kozłowie

W niedzielę 28 lutego w całym kraju rozegrane zostaną Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym. Stowarzyszenie ?Biegiem Radom!? zaprasza do Kozłowa, gdzie trasa biegu została wytyczona w Puszczy Kozienickiej

Zapowiada się wyjątkowa impreza. Ma uczcić pamięć żołnierzy antykomunistycznego podziemia i popularyzację wiedzy o ich dokonaniach. Składa się z szeregu imprez, organizowanych w całej Polsce. Łączy je wspólna jest data, w tym roku 28 lutego (Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest 1 marca) oraz dystans. Biegacze w całym kraju popkonają pokonania 1963 metrów. To nawiązanie do roku, w którym zginął ostatni z Żołnierzy Wyklętych - Józef Franczak pseudonim "Lalek". Oprócz biegu na 1963 metry, rozgrywane są biegi na dowolnych dystansach.

W tegorocznej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" uczestniczyć będą także radomscy biegacze. Stowarzyszenie "Biegiem Radom!" zaprasza do Kozłowa. Na terenie Puszczy Kozienickiej wytyczona została trasa Biegu Pamięci oraz biegu głównego na dystansie 10 kilometrów.

- Las, to teren, jednoznacznie kojarzący się z Żołnierzami Wyklętymi - wyjaśnia Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!". - Przygotowaliśmy naprawdę atrakcyjną, a jednocześnie dość wymagającą trasę z podbiegiem pod Wielką Górę. W samo południe wystartujemy do biegu na 1963 metry, w którym pobiec może każdy, nie wnosząc żadnej opłaty. Liczymy na młodzież i mieszkańców Kozłowa i okolic. Nie będziemy w tym biegu prowadzić pomiaru czasu, bo jego celem jest uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych. Walkę o jak najlepsze czasy rozpoczniemy o godz. 12.30 w biegu na dystansie 10 km.

Start i meta znajdować będą się w pobliżu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kozłowie. W siedzibie szkoły mieścić będzie się biuro zawodów, które będzie czynne od godz. 9.