Same dobre wiadomości dla Pogoni Baltica Szczecin

Piłkarki ręczne Pogoni nieoczekiwanie pozostały liderkami ligowej tabeli, a jedna z najzdolniejszych zawodniczek otrzymała powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski.

W środę zaległe spotkanie rozgrywał najgroźniejszy rywal szczecinianek w walce o mistrzowski tytuł - MKS Selgros Lublin. Potentat żeńskiego szczypiorniaka w naszym kraju, mierzył się z niżej notowaną Olimpią-Beskid Nowy Sącz. Wydawało się, że nie będzie miał problemów z pewnym zwycięstwem, tymczasem doszło do sporej niespodzianki i to "Góralki" wygrały 25:24.

Wszystko w rękach Pogoni

To oznacza, że lublinianki pozostały w tabeli za Pogonią i to zespół Adriana Struzika jest na jak najlepszej drodze do tego, żeby zakończyć sezon zasadniczy na pierwszym miejscu. A oznacza to najkorzystniejsze rozstawienie w fazie play-off. Do końca pierwszej części rozgrywek pozostały zaledwie dwie kolejki. Szczecinianki zagrają w nich z outsiderami z Chorzowa i Jeleniej Góry. Potknąć się nie powinny, dlatego pierwsza lokata wydaje się na wyciągnięcie ręki.

Zimny do kadry

W czwartek powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski piłkarek ręcznych otrzymała Aleksandra Zimny. Zawodniczka Pogoni najpierw pojedzie na zgrupowanie do Giżycka (6-14 marca), a potem do Płocka na konsultację szkoleniową (15-21 marca). To właśnie tam odbędzie się turniej kwalifikacyjny do młodzieżowych MŚ i rosła rozgrywająca ma szansę w nim wystąpić. Polki zmierzą się z między innymi ze Słowacją, Turcją i Hiszpanią.

Więcej o: