Comarch Cracovia w półfinale! Ale łatwo nie było

Hokeiści Comarch Cracovii wygrali w Opolu z Orlikiem i zapewnili sobie awans do półfinału Polskiej Hokej Ligi. Ostatnie ćwierćfinałowe zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo.

Po dwóch wysokich wygranych w Krakowie wydawało się, że trzecie spotkanie również będzie spacerkiem. Tymczasem to gospodarze w 10. minucie objęli prowadzenie. Podopieczni jeszcze przed końcem pierwszej tercji wyrównali, ale pierwsza część spotkania zwiastowała spore emocje.

Druga tercja również była wyrównana. Na bramkę Macieja Urbanowicza gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami i przed ostatnią częścią gry na tablicy wyników znów widniał remis.

Ostatnią tercję krakowianie wreszcie wygrali. Po bramkach Urbanowicza i Macieja Kruczka w 50. minucie prowadzili już 6:4. Cztery minuty później bramkarza Cracovii pokonał jednak Maciej Rompkowski i goście do ostatnich sekund musieli drżeć o zwycięstwo. Ostatecznie wygrali 6:5, a całą rywalizację w ćwierćfinale 3:0 i zagrają w półfinale PHL.

Orlik Opole - Comarch Cracovia 5:6 (1:1,2:2,2:3)

Bramki: Gawlik (10.),(45.), Marzec (29.), Szydło (33.), Romkowski (54.) - Kapica (16.), Urbanowicz (24.), (45.), Kucewicz (37.), Slaboń (41.), Kruczek (50.)