Siatkarski turniej dla talentów. Zagrają ośrodki z Partnerstwa Regionalnego

W środę 24 lutego w turnieju siatkarskim organizowanym przez Stowarzyszenie Czarni Radom zagra trzynaście zespołów. Reprezentowane będą wszystkie miasta i gminy uczestniczące w projekcie Partnerstwa Regionalnego ?Czarni?

Barw Białobrzegów bronić będzie Publiczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego. Garbatki-Letnisko drużyna Zespołu Szkół Samorządowych. Gózd wystawi reprezentację Zespołu Szkół z tej miejscowości. Iłża drużynę Publicznego Gimnazjum Gminnego im. AK. Jedlińsk reprezentować będzie ekipa składająca się z przedstawicieli PG Jedlińsk, PG Wsola i PG Wierzchowiny. W barwach Kozienic wystąpią uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. Zgłoszenie z Pionek nadeszło natomiast z PG z Oddziałami Integracyjnymi nr 1. W walce o czołowe miejsca liczyć będzie się z pewnością zespół wystawiony przez PG w Wolanowie, reprezentujące Powiat Radomski. O zwycięstwo rywalizację zapowiada też ekipa Publicznego Gimnazjum nr 1 im. św. Stanisława Kostki w Przysusze. Swoje drużyny wystawią PG im. Jana Kochanowskiego w Przytyku, PG w Rudzie Wielkiej, którego uczniowie bronić będą barw Wierzbicy, a także PG nr 1im. Henryka Sienkiewicz i PG im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu.

- Turniej organizujemy po raz pierwszy, dlatego jestem pozytywnie zaskoczona frekwencją. Na zaproszenie odpowiedzieli wszyscy nasi partnerzy uczestniczący w projekcie Partnerstwa Regionalnego Czarni. To najlepiej pokazuje, że piłka siatkowa w regonie radomskim cieszy się ogromną popularnością - podkreśla Marta Mleczkowska ze Stowarzyszenia. W zmaganiach wezmą udział zespoły składające się z uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Mecze obserwować będą trenerzy młodzieży Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni. W rolę sędziów wcielą się Artur Maroszek, były znany siatkarz, Mariusz Szyszko, prezes klubu Cerrad Czarni Radom i dyrektor zarządzający Stowarzyszenia, Paweł Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu SCR. Turniej rozegrany zostanie w hali Publicznego Gimnazjum nr 13 przy ul. 25 Czerwca. Oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na godz. 9.50, zakończenie ok. 15.30. Później wszyscy uczestnicy kilkugodzinnych zmagań obejrzą mecz Cerrad Czarni Radom - MKS Będzin, który rozegrany zostanie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza.

Więcej o: