Trener Michał Przybylski powrócił na boisko. Pewne zwycięstwo KSSPR-u

Wskutek sporych problemów kadrowych, zwłaszcza na rozegraniu, 37-letni szkoleniowiec zdecydował się wspomóc swoich podopiecznych w spotkaniu z SPR-em Tarnów.

Dla Przybylskiego był to powrót na parkiet po blisko czteroletniej przerwie. W 55 minucie przy stanie 27:24 zdobył nawet bramkę.

Gospodarze nie mieli większych problemów z pokonaniem wyżej notowanego rywala. Wyrównana walka trwała tylko do 17 minuty (9:7). Kolejny fragment gry konecczanie zwyciężyli 6:0 i jeszcze tuż przed przerwą, po golu Michała Bąka prowadzili różnicą ośmiu trafień (17:9). W drugiej odsłonie SPR nieco zniwelował straty (19:16, 23:20), ale nie był w stanie zbliżyć się na dystans mniejszy niż trzy gole.

Drugi z reprezentantów naszego województwa, KSZO Odlewnia Ostrowiec swój mecz w Grodkowie z Olimpem rozegra w środę (godz. 19:30).

KSSPR Końskie - SPR Tarnów 32:26 (17:11)

KSSPR: Wnuk, Szot - Bąk 8, T.Napierała 6, Smołuch 5, Matyjasik 4, Jamioł 4, Szczepanik 3, Pilarski 1, Przybylski 1, Mastalerz, M.Napierała, Janus, Słonicki