Siatkarze Antigi jak piłkarze Nawałki - spod Wawelu na ważną imprezę

W Tauron Arenie zostanie rozegrany memoriał im. Jerzego Wagnera. Po meczach z Serbami, Chińczykami i Bułgarami, Polacy wylecą do Japonii, gdzie będą walczyć o kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Memoriał zostanie rozegrany po raz 14, a do Tauron Arenie zawita po raz drugi. W 2014 roku rywalami Polaków także byli Bułgarzy i Chińczycy, a stawkę uzupełnili Rosjanie. Podopieczni trenera Stephanea Anitgi zajęli drugie miejsce. Pokonali Chiny i Rosję. Miesiąc później sięgnęli po mistrzostwo świata.

Memoriał odbędzie się w dniach 17-19 maja, a zaraz po nim Polacy wylecą do Japonii na Światowy Turniej Kwalifikacyjny do IO. Tam spośród siedmiu rywali ponownie zmierzą się z Chinami.

6 czerwca na stadionie przy ul. Reymonta reprezentacji Polski piłkarzy zagra towarzysko z Litwą. Po tym spotkaniu wyleci na Euro 2016 do Francji. Przekonamy się więc czy Kraków jest szczęśliwym miejscem do kadry siatkarzy i piłkarzy nożnych.

Wciąż jeszcze czekamy na oficjalne potwierdzenie innych imprez, które ma gościć hala w Czyżynach. Działacze Resovii są blisko porozumienia z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie w kwestii organizacji turnieju finałowego Ligi Mistrzów (16-17 kwietnia). Prezes klubu przywiózł nawet projekt koszulki specjalnie na te imprezę. Duża część przodu zajmuje szkic najbardziej znanych zabytków Krakowa.

Pod Wawelem byli także działacze Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Negocjowali w sprawie organizacji w Tauron Arenie turnieju finałowego Ligi Światowej (13-17 lipca) i mistrzostw Europy w 2017 roku. Z naszych informacji wynika, że sześć najlepszych drużyn zagra w Krakowie. Jeśli chodzi o ME, to w Tauron Arenie zagra grupa z Polakami. Faza pucharowa z półfinałami i finałem odbędzie się w Łodzi, choć wcześniej miała być właśnie w hali w Czyżynach.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA